UKRU

Бізнес-публікації

13 жовтня 2016

Як правильно вибрати склад: керівництво для ритейлера.


Утримування складу передбачає істотні витрати, яких не можна уникнути, тому для будь-якої компанії вкрай важливо спочатку зробити правильний вибір.
Вибір складського приміщення – це комплексне завдання, яке вимагає індивідуального підходу, проте витрачені на це час і зусилля можуть значно вплинути на успіх компанії в довгостроковій перспективі. Експерти компанії «DTZ Україна» проаналізували ситуацію на ринку складської нерухомості в Києві та передмісті й зазначили, на що варто звернути увагу при виборі складського приміщення.

Які чинники слід враховувати при виборі складу?

- Транспортна інфраструктура
- Наявність робочої сили і коштів на утримання персоналу
- Наявність вільних площ у складських комплексах та орендні ставки

Аналізуючи вищезгадані чинники в контексті потреб бізнесу, компанія може визначити для себе пріоритетні локації. Враховуючи усі три чинники, можна вибрати складське приміщення, яке відповідає запитам конкретного орендаря.

«На сьогодні найцікавішою групою орендарів на ринку є компанії з сектора e-commerce. Ця галузь має великий потенціал для розвитку, і впродовж подальших декількох років саме онлайн-ритейлери будуть генерувати високий попит на складські приміщення», – відзначає директор департаменту агентських і консультаційних послуг у сфері складської та логістичної нерухомості «DTZ Україна» Федір Арбузов.

Які основні вимоги до місця розташування складу для онлайн-ритейлерів?

Передусім треба звернути увагу на місцевий ринок праці, тобто наявність і вартість робочої сили. Це цілком пояснимо, враховуючи високу потребу компаній цієї галузі в персоналі, обслуговуючому склади.

Наступним важливим чинником є добре розвинена дорожня інфраструктура, зокрема, наявність розвиненої транспортної мережі. Адже для компанії з цього сегменту своєчасність доставки є одним з наріжних каменів при створенні бренду – зрештою клієнти часто віддають перевагу тому чи іншому ритейлеру виключно на підставі якості доставки. Розташування складу недалеко від кінцевих споживачів і відлагоджена система роботи кур’єрських служб допомагають заслужити довіру клієнта завдяки ефективній обробці онлайн-замовлень.

Що треба враховувати при виборі складу в Києві?

Говорячи про ситуацію на ринку складської нерухомості Києва і передмістя, важливо відзначити, що за останні 8 років було побудовано велику кількість сучасних складських комплексів у містах-супутниках, таких як Бровари, Бориспіль, Ворзель і Буча. «Орендувати приміщення в подібних локаціях досить зручно, адже за наявності складу в межах Києва або на невеликій відстані від міста компанії зможуть здійснити доставку замовлення день у день», – каже Федір Арбузов.

Проте важливо враховувати й труднощі, які можуть виникнути при виборі складського приміщення. Треба брати до уваги розмір орендної плати, а також відсутність вакантних юнітів великих розмірів у якісних об’єктах складської нерухомості. Окрім цього, важливо спочатку прораховувати всі потенційні витрати, наприклад, транспортні витрати, витрати на розвезення персоналу тощо. Водночас ці витрати можна компенсувати вигідними умовами оренди або наявністю власного складського приміщення. На даний момент діапазон орендних ставок досить широкий. Якщо склад знаходиться на відстані 10-30 км від Києва, ставки в якісних комплексах класу А і В можуть досягти історичного мінімуму, а саме 35,00-45,00 грн/кв. м на місяць (без урахування ПДВ, операційних витрат і комунальних платежів), тоді як в комплексах, які розташовані близько від міста, ставки становлять 80,00-100,00 грн/кв. м на місяць (без урахування ПДВ, операційних витрат і комунальних платежів).

На завершення важливо відзначити, що, незважаючи на нестабільність ринку, знайти приміщення, яке підходить за усіма параметрами, цілком можливо. Важливо на початковому етапі врахувати всі вищезазначені чинники і за необхідності залучити професійного консультанта з нерухомості, який, проаналізувавши всі ввідні дані, надасть ряд опцій та забезпечить досягнення вигідних комерційних умов у процесі переговорів з орендодавцем.

http://rau.com.ua/news/vybrat-sklad-rukovodstvo-ritejlera/