UKRU

Бізнес-публікації

5 серпня 2016

Як самостійно зареєструвати торгову марку в США.


Кілька разів нас запитували, як зареєструвати торгову марку в США, що для цього треба зробити і скільки це коштує. Цікаво, що коштує це дешевше, ніж в Україні, а зробити це можна, не виходячи з дому, прямо через інтернет, як, втім, і багато що інше в США.
Є офіційний сайт Офісу по патентах і торгових марках Департаменту торгівлі США – www.uspto.gov, будь-яка людина може зайти на цей сайт і знайти дані про будь-яку зареєстровану торгову марку чи патент або зареєструвати і те й інше. При цьому, як і для реєстрації компанії в США, ви можете найняти юриста, заплатити йому гроші, і він за вас оформить реєстрацію, або взагалі зробити все самостійно. На цьому сайті даються дуже детальні інструкції, певна річ, англійською мовою.

По суті, для реєстрації є три варіанти:

1. Самостійна реєстрація через сайт Офісу по патентах. Це добре підходить для любителів «попорпатися» в дрібницях, почитати інструкції англійською, але нічого особливо страшного там немає, цілком реально все зробити самостійно. Звичайно, це найдешевший варіант. Коштуватиме таке задоволення менше ніж $300.

2. Через «електронного посередника». Це компанія, яка практично в автоматичному режимі працює з клієнтами, здійснює реєстрацію на тому ж сайті, але при цьому там є фахівці, які підправлять деякі дрібниці та візьмуть на себе рутину. Через такого посередника оформити заявку простіше, ніж безпосередньо на сайті Офісу по патентах. Але все це коштуватиме приблизно на $300 дорожче за один клас.

Особисто я скористався сервісом www.trademarkia.com і залишився цілком задоволений. Спочатку я оформляв заявку на цьому сайті, але потім, коли після перевірки фахівцем Офісу патентів треба було доповнити опис марки, я робив це безпосередньо на сайті uspto.gov, оскільки не хотів платити Trademarkia додатково $160 за те, що вони допишуть пару фраз. Наступного разу буду оформляти безпосередньо на сайті Офісу патентів, різниці практично жодної немає.

3. Найняти «живого» повіреного. Це коштуватиме дорого, оскільки усі професійні послуги в США дорогі. При цьому нічого принципово нового ви не отримаєте, тільки гроші витратите. Тож якщо у вас немає особливо складної ситуації, можна обійтися своїми силами.

Самостійна реєстрація

Скажу одразу, що дуже часто при реєстрації фахівці рекомендують здійснювати пошук, щоб знайти подібні торгові марки. Це можна робити, а можна і не робити. Якщо такий пошук коштуватиме більше $300, у ньому взагалі немає жодного сенсу, а якщо ваша марка не підходить для реєстрації, вам про це досить швидко повідомить фахівець Офісу патентів, і це коштуватиме вам ту ж суму. А грубий пошук ви й самі прекрасно можете провести на офіційному сайті. Можна шукати по словах, можна по опису з урахуванням класу товарів і послуг. Це досить легко, і, звичайно, варто робити самостійно, щоб не виявилось, що така сама торгова марка вже зареєстрована.

Коли ви подаєте заявку на реєстрацію торгової марки на сайті Офісу патентів, це можна зробити як від імені американської компанії або громадянина США, так і від іноземної компанії або громадянина. Вартість реєстрації на один клас (офіційний збір) – близько $300. Оплачується карткою в процесі заповнення форми на сайті. Якщо все йде правильно, то після розміщення заявки на сайті створюється спеціальна сторінка і починають надходити підтвердження, які повідомляють про те, що відбувається із заявкою. Наприклад, ось сторінка нашої торгової марки. Протягом приблизно пари тижнів надсилають дані про те, що на розгляд заявки призначено фахівця. Потім інформують, що треба щось виправити чи доповнити або все гаразд і заявка прийнята і опублікована на сайті. Там вона буде знаходитися кілька місяців, щоб усі, хто може бути проти цієї реєстрації, могли висловити свою думку або «замовкнути назавжди».

У результаті приблизно через 6 місяців вам надходить повідомлення про те, що ваша торгова марка опублікована в черговому випуску офіційного бюлетеня. Зрозуміло, цей документ можна скачати (він дуже великий – близько 1000 сторінок), знайти там свою торгову марку і порадіти. Вгорі цієї замітки знаходиться скриншот сторінки такого документу. Потішно, що через декілька сторінок від торгової марки Visotsky Consulting опублікована нова торгова марка #Facebook.

От і все, якщо ви таке повідомлення отримали, значить, можна гордо ставити значок ® десь на своїй торговій марці, і ніхто в США не посміє її у вас вкрасти. Хочу зауважити, що жодних паперів ви при цьому не отримуєте. Папери – далеке минуле. Якщо хтось хоче перевірити ваші права на торгову марку чи патент, він просто заходить на офіційний сайт і знаходить там дані.

ukrainky.biz