UKRU

Бізнес-публікації

12 квітня 2016

Український малий бізнес зможе одержати доступ до програми ЄС з бюджетом 2,3 млрд євро.


Українські бізнесмени зможуть отримати професійні консультації та аналітику, супровід експортно-імпортної діяльності і розширення торговельно-економічних зв’язків.
Кабінет міністрів на засіданні 13 січня 2016 року затвердив проект угоди про участь України в програмі ЄС «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME)», повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку. Найближчим часом міністр Айварас Абромавічус від імені уряду підпише документ з представниками Євросоюзу.

«З нового року повністю запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Ми як рівні приєднуємося до програми розвитку малого і середнього бізнесу ЄС – COSME. Це дає безліч додаткових можливостей для розвитку українських малих і середніх підприємств. По-перше, це допомога у виході на ринок ЄС завдяки консультаціям і програмам тренінгів, по-друге, можливості знайти партнерів у ЄС через доступ до розгалуженої мережі контактів, включаючи інвестиційні та венчурні фонди. Тепер головне – скористатися усім цим потенціалом», – зазначив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

COSME полегшує підприємствам вихід на зовнішні ринки. Українські бізнесмени зможуть отримати професійні консультації та аналітику, супровід експортно-імпортної діяльності і розширення торговельно-економічних зв’язків. Освітня частина програми включає обмін досвідом, зокрема, із залученням коштів у рамках програми «Еразмус» для підприємців, різні секторальні конференції, тренінги, семінари, програми з обміну, стажування. «З приєднанням до COSME українські малі й середні підприємства одержать повний доступ до Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network – EEN). Мережа EEN охоплює 65 країн, де працює понад 600 бізнес-асоціацій, фінансових і тих, які спеціалізуються на трансфері технологій. Це також більше 2,5 млн компаній-учасниць, понад 16 000 технологічних розробок і бізнес-пропозицій. Протягом року EEN проводить близько 100 великих заходів для бізнесу, на яких шукають партнерів більше 9000 компаній-учасниць», – пояснила заступник міністра Юлія Клименко.

Програма ЕС COSME 2014-2020 сприяє розвитку малого і середнього підприємництва (МСП), покращує бізнес-клімат і поширює підприємницьку культуру. Бюджет програми, яка передбачає практичну реалізацію принципів Small Business Act for Europe, становить 2,3 млрд євро.

У січні на сайті з’явиться робоча програма COSME на 2016 рік з переліком всіх актуальних можливостей для підприємців і організацій, що займаються підтримкою і розвитком МСП.

Джерело: delo.ua