UKRU

Бізнес-публікації

31 жовтня 2013

Уроки лідерства від великих людей


Відомий письменник і автор багатьох біографій відомих і успішних людей Уолтер Айзексон говорить про те, що основа їхнього успіху - це зовсім не блискучий розум. Ви напевно знаєте кілька приголомшливо розумних людей, які, не досягають великих результатів у бізнесі чи творчості. І таких мільйони.

 
У своїх працях Уолтер Айзексон пише про те, що рецепт успіху таких великих людей, як Стів Джобс, Бенджамін Франклін і Айльберт Ейнштейн - це використання нестандартного підходу, креативне мислення і величезна любов до своєї справи.  Якщо ці інгредієнти,  добре приправлені самодисципліною і поєднуються в одній людині, можна з упевненістю заявити:  у нього велике майбутнє.
На черговій конференції Connection, яка відбулася навесні 2013 року і була присвячена інтернет- маркетингу, Уолтер Айзексон виступив з доповіддю про три «великі розуми»: Стіва Джобса , Бенджамін Франклін, Альберта Ейнштейна і про те , завдяки яким їх якостям, вони стали по- справжньому успішними і залишити істотний слід в історії. Наступних чотирьох принципів варто дотримуватися кожному, а особливо людині, яка веде або тільки починає вести свій бізнес.

1. Зрозумійте справжнє значення краси
Випадок, який стався зі Стівом Джобсом в дитинстві, посприяв його повному усвідомленню справжньої краси, що він згодом втілив у продукції Apple. Стів допомагав батькові будувати огорожу навколо будинку. У процесі будівництва батько не раз повторював йому, що навіть внутрішня частина огорожі, яка прихована від людських очей, повинна мати такий же акуратний і красивий вигляд, як і зовнішня сторона .
Стів раз і назавжди засвоїв цей принцип. Коли почала вироблятися продукція компанії Apple , Джобс почав вимагати від своїх фахівців, щоб внутрішній устрій апаратів був також  привабливим , як і зовнішній вигляд.

2 . Віддавайтеся поглинаючій вас пристрасті
В історії успіху Альберта Ейнштейна як вченого важливу роль зіграв його батько. Він всього лише подарував синові компас. Альберт настільки захопився цим пристроєм, що цілодобово практично не випускав його з рук, намагаючись зрозуміти секрет « чарівної» стрілки, яка завжди показує на північ.

Продовжуючи захоплюватися магнітними полями, Альберт Ейнштейн дізнався про рівняння Максвелла. Так , з подачі батька, який подарував йому річ, яка повністю захопила всю увагу Альберта, він дійшов до теорії відносності.


3. Спрощуйте, і концентруйтеся на головному
Стів Джобс спрощував всі проекти, з якими йому доводилося мати справу, і робив це майстерно. Під час боротьби за компанію в 1996 році, Джобс скоротив перелік продуктів , які вона тоді виробляла, всього до 4 - х позицій.

Джобс вчив і своїх співробітників , що необхідно зосереджуватися на найголовнішому . Під час мозкового штурму , коли багатьма людьми висувалися різні ідеї , з кожних 10 -ти як мінімум 7 Джобс викреслював . Своє вміння правильно спрощувати Джобс використовував і при створенні дизайну продукції , завдяки чому вона стала набагато зручніша для користувачів.

4. Навчіться слухати інших
Бенджамін Франклін вірив у те , що абсолютно кожній людині може прийти в голову блискуча ідея. Правдивість цієї думки доводить те, що створене ним в 1728 році спільнота ремісників і торговців через кілька років повністю змінила свій напрямок , перетворившись на філософське товариство Америки.

Бенджамін вважав, що вкрай важливо вміти прислухатися не тільки до самого себе , але і до інших людей і їхніх точок зору. Погоджуватися - не означає відразу стати героєм , але така позиція посприяє встановленню демократії ,  де і можна стати справжнім шановним лідером.

За матеріалами businessidei.com