UKRU

Бізнес-публікації

22 жовтня 2013

Макс Грюндіг: як перетворити хобі в мільярдний бізнес


Герой даної історії народився 7 травня 1908 в Нюрнберзі. Ніхто і не здогадувався, що цей хлопчик трохи пізніше стане засновником європейського гіганта з виробництва побутової техніки - компанії «Грюндіг».

Макс Грюндіг ріс в небагатій родині. Його батько був завідуючим складом. Ще в дитинстві Макс виявляв інтерес до різних механізмів і техніцки. Тому не дивно, що перше професійне навчання він пройшов у нюрнберзької фірмі з виробництва обладнання.
Варто відзначити, що Макс почав працювати з 12 років, оскільки до цього часу він залишився єдиним чоловіком в сім'ї і йому потрібно було допомагати матері та 3-ом сестрам. Можливо, таке раннє дорослішання і велика відповідальність зіграли надалі важливу роль в житті Макса Грюндіга.
Вже в 22 роки в місті Фюрт він з партнерами відкриває компанію з виробництва трансформаторів для радіоприймачів. Крім того, «Furth, Grundig & Wurzer» (саме так називалася фірма) займалася також ремонтом і продажем радіоприймачів.
У 1938 році Макс Грюндіг заробив перший мільйон.


Що ж стало причиною настільки швидкого успіху? Причина досить проста , можна навіть сказати банальна. Макс Грюндіг займався улюбленою справою.

Люди рідко досягають успіху, якщо зайняті ти , що не приносить їм задоволення. Дейл Карнегі

До того ж, він був хорошим продавцем, і прекрасним винахідником, а також майстром на всі руки. Завдяки саме цьому вмінню компанія « Грюндіг» і стане одним з головних європейських виробників побутової техніки.
Але це буде трохи пізніше, а зараз починається Друга світова війна. Макс Грюндіг досить лояльно поставився до приходу влади Гітлера і всю війну займався виробництвом трансформаторів для армії.
Звичайно, можна по-різному ставитися до такого вчинку. Але не варто засуджувати людину. Та й ніхто не знає, як би він вчинив у подібній ситуації.
Під час війни на його заводі працювали військовополонені (за деякими даними 150 осіб). Так, це ще один безсторонній факт. Але Грюндиг вчинив по-людськи з цими працівниками: зробив їм максимально комфортні умови проживання та роботи, а також виплачував зарплату.

Як змінити несприятливі обставини?

Після закінчення війни в умовах розрухи було складно вести будь-який бізнес, і компанія Макса Грюндіга переживала не кращі свої часи. Врятувала компанію лише надання послуг з ремонту радіоприймачів.
А Макс в цей час мріяв про виробництво власних радіоприймачів. Але це було непросто. Справа в тому, що в той час існував величезний податок на виробництво радіоприймачів, і займатися цим було збитково.
Але якщо є мрія, значить, її потрібно здійснити. І Макс Грюндіг знайшов вихід з цієї, здавалося б, безвихідної ситуації. Він почав випускати радіоприймачі Heinzelmann («Домовий»).
Їх особливість полягала в тому, що це був конструктор, зібрати який міг кожен, навіть не володіючи спеціальним знаннями. Тобто Грюндиг продавав на паперах іграшку, а по суті - радіоприймач.
Ось за допомогою такої «хитрощі » Грюндігу вдалося обійти величезні податки і здійснити свою мрію. Така винахідливість ще багато разів буде виручати Макса Грюндіга і його компанію.


Займайтеся улюбленою справою і ви будете першим.

У 1949 році був випущений перший портативний радіоприймач компанії Grundig GmbH (заснована в 1947 р.) - Grundig Boy, який відразу ж став справжнім хітом. Вже в 1950 році Grundig стала однією з головних компаній з випуску радіоапаратури.
Макс Грюндіг розробив і випустив перший у Німеччині телевізор. Це відбулося в 1952 році. Після цього для Макса Грюндіга наступають золоті часи. І нові розробки виходять одна за одною.
Так, перший кольоровий телевізор був випущений в кінці 60- х років. Ще раніше було налагоджено виробництво магнітофонів. У 1959 році компанія Grundig стала найбільшим виробником магнітофонів в світі. З 1954 року почали випускатися диктофони. У цьому ж році була розроблена перша система просторового звучання (STEREO). А в 1960 році був створений перший ПДУ (пульт дистанційного управління).
Саме 60-70 року стали піком успіху як компанії, так і її творця.
Тільки щира любов до своєї справи здатна створити такі дива. Макс Грюндіг впроваджував один винахід за іншим. Здавалося, його уяві і майстерності немає меж. І це дійсно було так.
Однією з головних причин успіху компанії Grundig була відмінна якість продукції за дуже доступною ціною. Адже саме це було головним гаслом компанії : «Купити "Grundig" може кожен»
Захід епохи «Grundig». У 80-х роках на європейський ринок почала надходити техніка з Азії. Вона була не дуже якісною, але дуже дешевою. Це було початком кінця .
Макс Грюндіг відразу відчув небезпеку, але спроби об'єднатися з іншими виробниками не увінчалися успіхом. Поступово компанія втрачала свої позиції. І в 76- річному віці Макс Грюндіг наважується на досить непростий крок - продає свою компанію концерну Philips.
Подальша історія Grundig, на жаль, дуже далека від блискучих результатів 60-70-х років. Але Макс вже цього не бачив, так як через 5 років (у 1989 році) покинув цей світ, залишивши нам свої кращі винаходи.

За матеріалами www.life-is-good.org