UKRU

Бізнес-публікації

10 жовтня 2013

14 засновників стартапів , які упустили свою удачу

Усі люблять історії про молодих підприємців із Силіконової долини, які збирають команду однодумців, створюють стартап, а потім продають його одному з гігантів індустрії за мільярди доларів.
Правда , в цих історіях ми рідко згадуємо тих , хто був поруч з майбутнім мільярдером , але з тієї чи іншої причини покинули проект на початковому етапі і таким чином упустили свого "птаха щастя" .

Рональд Уейн
Рональд Уейн був одним із засновників Apple, але потім залишив проект, продавши свою частку в 10% всього за $800. Сьогодні ця частка коштувала б $ 43,8 млрд.

Ноа Гласс
Ноа Гласс Був одним із засновників Twitter. Правда, сьогодні мало хто пам'ятає про це, хоча саме він придумав назву популярного сервісу мікроблогів і був першим його керівником. Він покинув компанію в 2006 році.

Френк " Реггі " Браун
Френк "Реггі" Браун придумав додаток миттєвих повідомлень Snapchat, яке сьогодні оцінюється в $ 800 млн. Зараз він судиться з двома іншими засновниками компанії за те що вони звільнили його в 2012 році.


Джо Джексон
Джо Джексона запросили працювати в найпершу  команду Facebook, але він відмовився від пропозиції заради літнього стажування в JP Morgan .

Алі Федотовських
Алі Федотовських , працюючи в Facebook, одночасно знімалася в реаліті -шоу телеканалу АВС "Холостяк" в 2010 році. Коли дівчина вийшла у фінал телевізійного проекту, вона звільнилася з соціальної  мереж і не отримала опціон на покупку акцій.

Сахіл Лавінг
Сахіл Лавінг був другим за рахунком штатним співробітником в Pinterest. Він покинув компанію, ледь не дотягнувши до одного року роботи, в результаті чого не отримав опціон на покупку акцій.

Близнюки Уінкловосс
Близнюки Уінкловосс розробляли разом з Марком Цукербергом соціальну мережу для Гарвардського університету в 2003 році. У січні 2004-го Цукерберг оголосив про thefacebook.com, після чого брати Уінкловосс звинуватили його в крадіжці ідеї. Після тривалої судової тяганини вони отримали багатомільйонну компенсацію, хоча дружба з Цукербергом могла принести їм мільярди доларів.

Дом Саголла
Дом Саголла був топ - менеджером у компанії Odeo, на основі якої з'явився Twitter. Його звільнили у травні 2006 року, і він не отримав опціон на покупку акцій.

Джо Грін
Джо Грін  був сусідом по кімнаті з Марком Цукербергом в університетському гуртожитку. Після того як у них з'явилися проблеми в Гарварді, батько Гріна заборонив синові працювати з Цукербергом. Саме тому він відмовився від пропозиції зайняти керівну посаду в Facebook і таким чином втратив шанс заробити мільярди доларів.

Алекс Макгіліврей
Алекс Макгіліврей працював генеральним радником у Twitter, але перед IPO покинув компанію. У документах на IPO говориться, що Макгіліврей мав отримати опціон на купівлю 1,5 млн акцій, але він не встиг скористатися цим.

Альберто Савойя
Альберто Савойя працював головним інженером в Google, де очолював команду з розробки програми AdWords , яка згодом стала основним джерелом доходу компанії. Однак перед її запуском він покинув Google.

Флоріан Вебур
Флоріан Вебур був одним з перших інженерів, яких запросили працювати в Twitter. На жаль, його взяли не в штат, а за договором. А це означає, що він не зміг отримати опціон на покупку акцій.

Кевін Сістром
Кевін Сістром мав масу можливостей заробити мільйони доларів до успіху Instagram. Навчаючись у Стенфорді, він відмовився від роботи в Facebook, а також стажувався в компанії, яка пізніше стала Twitter. Сістром пішов з Nextstop за 6 місяців до того, як стартап купив Facebook. Однак купівля Instagram за $ 1 млрд компенсувала всі його втрачені можливості.

За матеріалами delo.ua