UKRU

Бізнес-публікації

8 жовтня 2013

Історія успіху Вірджинії Рометті (IBM)

Вірджинія Рометті - це перша жінка, яка стала головою компанії IBM. До цього більше, ніж 100 років цієї великою корпорацією керували тільки чоловіки . Вірджинія довела , що жінки можуть справлятися з управлінням не гірше, ніж чоловіки. Зараз вона одна з найбільш перспективних і успішних топ -менеджерів.

Початок шляху
Свій кар'єрний шлях Вірджинія почала ще в 1979 році. Її першим місцем роботи був інститут General Motors Institute. Пропрацючи там два роки, її перевели на посаду системного аналітика в підрозділ IBM в Детройті. На початку 90- х років вона керувала консалтинговою компаныэю у Великих Озерах ( Great Lakes region ) в IBM's Consulting Group . Наступною сходинкою в її кар'єрі стала компанія IBM Global Services , в якій вона керувала підрозділом стратегії.

Перші « великі справи » Вірджинії в IBM
Однією з найбільш великих і значущих угод за всю історію IBM стало придбання підрозділу консалтингу аудиторської компанії Pricewaterhouse Coopers. І відбулося воно саме під керівництвом Вірджинії Рометті. Після цього кар'єра Вірджинії стрімко пішла вгору. Вона стала головним віце -президентом компанії, а також очолювала відділ маркетингу, продажів і стратегічного планування (2009 рік) . Перебуваючи на цій посаді, Вірджинія визначила стратегію росту компанії, і позначила напрям розвитку системної аналітики.

В кінці 2011 року громадськість дізналася, що новим головним виконавчим директором IBM стане Вірджинія Рометті. Думки з цього приводу у людей розділилися. Хтось вважав, що Вірджинія підніме компанію на новий рівень, хтось говорив, що цей вибір спричинить повний провал корпорації. Говорити і обговорювати це можна скільки завгодно, однак статистика - річ уперта, і ось що ми маємо: в 2012 році під керівництвом Вірджинії чистий прибуток корпорації зросла на 5% і склала 16,6 мільярдів доларів. Вірджинія відмінно впоралася з покладеними на неї завданнями, і виправдала всі надії.

Цікаві факти про Вірджинії Рометті
1 . Будучи ще молодим спеціалістом, Вірджинія отримала пропозицію про підвищення на посаді. Вважаючи себе тоді ще недосвідченим співробітником, Вірджинія відмовилася, пояснивши це тим, що їй ще потрібно набратися знань, навичок і отримати більше досвіду. Піддавшись на умовляння начальства, вона погодилася ще подумати над цією пропозицією. Вірджинія поділилася новиною з чоловіком і запитала у нього поради, як варто вчинити в даній ситуації. Він просто глянув на неї і сказав : «Як ти думаєш, хоча б один чоловік відмовився б від підвищення по кар'єрних сходах?» І до Вірджинії немов прийшло осяяння. Ця ситуація стала для неї гарним уроком.

2 . Після призначення Вірджинії на посаду генерального директора IBM , практично всі її рішення стали предметом жвавих обговорень у пресі. Записане нею відео звернення до своїх співробітників не стало винятком. Після того, як Вірджинія отримала квартальний звіт про роботу з не дуже хорошими показниками, вона зрозуміла, що потрібно вказати співробітникам на прогалини в роботі і скоординувати їх в напрямку кращих майбутніх показників .

Але як це зробити, якщо в компанії працює близько 400 тисяч осіб ? Вона знайшла вихід: записала відеозвернення зі своїми зауваженнями та побажаннями і виклала його на головному сайті компанії. Цей вчинок викликав неоднозначну реакцію преси : одні писали, що такий спосіб комунікації з співробітниками неприйнятний , інші - що це гарний спосіб донести до персоналу важливу інформацію. Більшість все ж залишилося на боці Вірджинії, визнавши її вчинок виправданим і ефективним.

Цитати Вірджинії Рометті
1 . Будь першим - і ти станеш єдиним .

2 . Ризик дає нам можливість пізнавати. Тільки коли я ризикувала, я найбільше вчилася і набувала .

3 . Ще в ранньому дитинстві я усвідомила таку річ: якщо ти не любиш те, що ти робиш, ти ніколи не досягнеш в цьому успіху. Стався до своєї роботи ревно, люби її, обожнюй її, вкладай всю свою душу.

4 . У бізнесі немає поділу на чоловіків і жінок, на китайців, японців, європейців. Воно було раніше - зараз вже немає. Потрібно просто висловлювати свою точку зору і займати своє місце в житті та бізнесі.

5 . Навіть якщо внутрішньо ти схильний до самокритики, зовні ти повинен показувати наскільки ти впевнений в собі і своїх уміннях.

6 . Кращий і єдиний шлях компанії до виживання - це її постійна зміна. Тільки так компанія може стати інноваційною.

За матеріалами businessidei.com