UKRU

Бізнес-публікації

25 вересня 2013

Як зарахувати ПДВ, якщо постачальник не надав накладну

Правильно складена скарга на постачальника дозволяє зарахувати ПДВ до суми податкового кредиту за відсутності податкової накладної.

У разі , якщо постачальник товарів або послуг відмовляється надати податкову накладну , покупець має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника . Про це йдеться у листі-роз'ясненні Міністерства доходів і зборів України .
Заява подається за формою згідно з додатком 8 ( Д8 ) декларації з ПДВ. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів , що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів або послуг.
Також можна додати копії первинних документів , складених відповідно до закону про бухоблік , що підтверджують факт отримання таких товарів або послуг. Платники , які звітують в електронному вигляді , повинні подавати копії таких документів у паперовому вигляді. Подання заяви та копій зазначених документів є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту .
Платники , що подають звітність в електронному вигляді , повинні надавати копії таких документів окремо у порядку , визначеному для подання звітності в паперовому вигляді - особисто платником податків або уповноваженою особою , надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.


За матеріалами delo.ua