UKRU

Бізнес-публікації

29 серпня 2013

Основи юзабіліті сайту. На що варто звернути увагу веб-майстра найперше


Залучити та утримати користувача на сайті не просто, і важливу роль у цьому завданні відіграє юзабіліті сайту.
Юзабіліті або по-простому зручність сайту для відвідувачів - ключовий елемент життя будь-якого сайту. Без роботи та аналізу юзабіліті сайту складно створити успішний інтернет -магазин , новинний ресурс, особистий блог і т.п. Якщо ви дбаєте про зручність відвідувачів вашого сайту , то вам варто звернути увагу на наступні моменти:

1. Кроссбраузерність . Перед запуском будь-якого сайту слід перевірити на коректність його відображення у всіх сучасних браузерах і 2-3 попередніх версіях.

2. Робота сайту при різних розширеннях. Якщо зовсім ще недавно говорили, що ширина екрану в 1024px пішла в небуття , то сьогодні такі екрани повернулися на планшетах , нетбуках. Крім того , з'явилися широкоформатні екрани . Таким чином , роботи веб-майстру істотно додалося. Якщо ви плануєте створити не просто веб-сайт , а зручний для максимального числа користувачів , то варто звернути свою увагу на адаптивний веб-дизайн.

3. Наявність мобільної версії на сайті. Особливо це актуально для новинних вузько тематичних сайтів, адже їх користувачам так хочеться бути в курсі всіх подій.

4. Зручність навігації . Використовуйте всі можливі способи , щоб спростити життя вашим відвідувачам . Пам'ятайте , що основна навігація найчастіше розташовується під шапкою або в лівому сайдбарі.

5. Швидкість завантаження . Який би корисний не був ваш сайт , відвідувач не буде чекати більше 10-20 секунд. Оптимізуйте зображення , кешуйте стилі та скрипти на стороні клієнта , розташовуйте свій сайт на якісному хостингу , оптимізуйте скрипти , кешуйте сторінки сайту на стороні сервера.

6. Дизайн сайту. Приділіть особливу увагу колірному оформленню вашого сайту. Конкретні поради давати дуже складно , адже багато чого залежить від тематики сайту. Просто переконайтеся , що тексти на сайтах добре читаються і ваш сайт не виглядає як «новорічна ялинка».

7. Оформлення тексту на сторінках сайту. Не забувайте розділяти текст на абзаци , для довгих текстів використовуйте підзаголовки , для дуже довгих внутрішню навігацію , додавайте картинки і корисну графічну інформацію (таблиці , схеми , діаграми).

8. Продумана структура сайту . Вся інформація повинна бути розбита на рубрики і підрубрики , що істотно спростить її пошук . Але уникайте створення рубрик заради однієї єдиної статті , їх краще поміщати в рубрику « інше» .

9. Цінність інформації для відвідувача. Намагайтеся дати відвідувачу вашого сайту ту інформацію , за якою він прийшов . Для цього важливо не тільки публікувати корисний контент , а й використовувати всі можливі способи SEO -оптимізації текстів.

10. Доступність сайту 24 години на добу. Використовуйте надійний хостинг , який забезпечить постійну доступність вашого сайту.

11 . Відсутність спливаючих вікон та іншої агресивної реклами . Рекламу ніхто не любить, тому варто її розміщувати так , щоб ваш відвідувач не відчував дискомфорту.

12 . Якісно працюючий пошук по сайту. Відвідувачі часто намагаються знайти цікаву інформацію за допомогою вбудованого пошуку сайту , намагайтеся зробити так , щоб він давав максимально точний результат.

13. Для багатьох сайтів важливо , щоб контакти були завжди на видному місці.

14. Дайте відвідувачам вашого сайту можливість стежити за оновленнями. Це може бути підписка на RSS - стрічку вашого сайту або поштова розсилка , що виходить раз на кілька днів .

Задумайтеся над зручністю сайту для ваших відвідувачів уже зараз, адже раніше поведінкові фактори не так впливали на успішність вашого сайту.

За матеріалами andreyelshin.ru