UKRU

Бізнес-публікації

28 серпня 2013

Чому важливо вміти керувати змінами


Про те, чому успішному бізнесменові важливо навчитися проходити всі стадії змін, розмірковує генеральний директор "Датагруп" Олександр Данченко.

Уміння керувати змінами - це основа основ у світовому бізнесі, а в українському - показник якості успішного топ-менеджера. І якщо в інших країнах є цикл життя компанії, в якому зміни потрібні через якийсь час, то в Україні ми постійно живемо в змінах. З одного боку, ніколи не знаєш, чого очікувати від державної влади і що доведеться змінити в плануванні, бізнес-процесах і так далі. А з іншого боку, світ високих технологій розвивається настільки швидко, наскільки кожен з нас готовий ці зміни прийняти.

Якраз зараз ми знаходимося на підготовчому етапі до ключових змін. Компанії вже більше десяти років, ми росли і розвивалися в період активних соціально-економічних процесів у державі. Можу сказати, що вже пройшли вогонь і воду, залишилися мідні труби.

У процесі внутрішніх змін є три ризику. Перший - неправильно сформульована мета. Якщо підлеглі не будуть до кінця розуміти, навіщо їх керівник все це затіяв, вони будуть відкидати будь-які спроби змін. Другий - перехід на нову схему роботи. Ключове завдання управлінця - максимально чітко і прозоро сформулювати нові бізнес-процеси, за якими тепер працює компанія. Третій ризик – хід назад. Якщо в перші півроку з моменту змін втратити над ними контроль, співробітники однозначно поступово і навіть непомітно повернуться до старих правил.

За матеріалами delo.ua