UKRU

Бізнес-публікації

23 серпня 2013

У яких ситуаціях можна зменшувати авансові податкові платежі


Підприємці мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб протягом року, якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.

Податківці нагадують, що фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, мають право зменшувати суму авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб протягом року, якщо не вийдуть на запланований рівень доходу.

Зокрема, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більш ніж на 20% в порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал платник податків має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у встановлений термін, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу .

Для такого зменшення суми авансового платежу фізична особа-підприємець до настання строку сплати такого авансового платежу подає до територіального органу Міндоходів заяву в довільній формі. Разом з тим така заява має містити розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

Податківці також нагадали, що авансові платежі з ПДФО розраховуються підприємцем самостійно, але не менше 100% річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік, та сплачуються до бюджету по 25% щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

За матеріалами delo.ua