UKRU

Бізнес-публікації

20 серпня 2013

Уолтер Крайслер - людина, що створила себе сама


Сьогодні ми раді вам представити ще одну неймовірну історію успіху.Уолтер Персі Крайслер.

Його історія життя - це класична «американська мрія». Народившись в сім'ї залізничного інженера, Уолтер став не просто мільйонером. Його ім'я стало синонімом автомобілів. Конкурентом у цій сфері йому може бути тільки Генрі Форд.

Ітак, як же Уолтеру Крайслеру вдалося добитися таких вражаючих успіхів? Зараз ми не просто розповімо історію успіху Крайслера, а й покажемо, як ви можете зробити аналогічні кроки у своєму житті. Тому це буде не класична біографія, а саме секрети успіху Уолтера Крайслера.

Немає можливості? Створи її сам.
З самого дитинства Уолтера Крайслера цікавили різні механізми. Враховуючи роботу його батька, не складно здогадатися, що найбільше Уолтера цікавили потяги. Він настільки ними захопився, що в 18 років створив працюючу модель потягу. Вона не тільки їздила, а й сигналила. І начебто нічого особливого в цьому факті немає, якби не одна обставина. Щоб створити цю модель, Крайслеру потрібні були інструменти, купити які сім'я не могла. І тоді Уолтер зробив сам усі необхідні інструменти. До речі, цей невеликий дерев'яний ящик з інструментами супроводжував його до кінця життя.

Є мрія, немає перешкод.
Уолтер з дитинства мріяв стати машиністом, але його батько мав на нього інші плани. Він хотів, щоб син здобув вищу освіту і не дозволяв йому йти в залізничну справу. Але Уолтер твердо вирішив стати машиністом, і почав з самого низу - влаштувався прибиральником в майстерню при депо. Погодьтеся, робота явно не схожа на мрію. Але Уолтер твердо в неї вірив, і виконував свою роботу дуже добре. Він так старанно прибирав майстерню, що незабаром його помітив головний механік, який і умовив батька Уолтера Крайслера дозволити синові стати машиністом.

Постійно розвиватися і навчатися.
З дитинства улюбленим журналом Уолтера був Scientific American. Крім того, Уолтер після закінчення школи став учасником чотирирічної програми навчання за спеціальністю «Помічник машиніста». За неї він віддавав половину свого окладу. Але Крайслер прекрасно розумів, що це не витрати, а капіталовкладення. Трохи пізніше Крайслер закінчив ще й заочні курси машинобудування, які допомогли йому швидше рухатися кар'єрними сходами.

 Дивись в перспективу.
Уолтер Крайслер вмів бачити можливості. Протягом свого життя він кілька разів переходив з однієї посади або компанії в іншу, втрачаючи при цьому дохід. Іноді його оклад зменшувався в 2 рази. Але він завжди бачив, коли досягав «стелі» у кар'єрному та професійному рості. З цього випливає наступний принцип:

Навчися відчувати свою «стелю».
У будь-якій справі або компанії людина з часом досягає максимальних результатів (розмір окладу, посада і т.д.). Щоб розвиватися і рости далі, потрібно шукати нові можливості і способи застосування своїх талантів.

Завжди є вихід з будь-якої ситуації.
Любов до автомобілів у Крайслера прокинулася в 1908 році, коли він випадково потрапив на автомобільну виставку. Тут він закохався в ... Locomobile. Locomobile був неймовірно дорогим - 5 000 доларів. Це була дійсно дуже велика сума, адже середня зарплата американського робітника за день в той час становила 1 долар. Крайслер, який до 33 років вже домігся значних успіхів *, все ж не міг дозволити собі цю покупку. Адже його дохід становив 350 доларів на місяць. До того ж, потрібно було забезпечувати свою сім'ю (дружину і 2 дочки).

* У 33 роки Уолтер Крайслер став наймолодшим керівником в історії Чиказької залізниці Але Уолтеру Крайслеру настільки сподобався Locomobile, що він тільки й думав про те, де взяти гроші.

«Єдине, про що я думав у той момент, - це де роздобути гроші»

І він знайшов вихід! Взявши в якості поручителя свого колегу, Уолтер оформив позику в банку і придбав настільки довгоочікувану покупку.

Максимально використовуйте свої таланти.
Незважаючи на те, що Крайслер дуже любив техніку і добре в ній розбирався, він не був інженером-генієм. Він був менеджером-генієм. Уолтер вмів виводити підприємства, які були фактично банкрутами, у лідери галузі. Він відразу бачив, де можна зменшити витрати і оптимізувати процес виготовлення продукції.

Так, Уолтер Крайслер в 1912 році став менеджером компанії Buick, яка входила до складу General Motors. Завдяки йому, вже по закінченню першого року роботи Крайслера на цьому підприємстві стали випускати 550 автомобілів замість 45, а дохід корпорації General Motors за 3 роки зросли з 7 до 28 млн. доларів.

Ці ж навички і досвід допомогли створити йому свою компанію Chrysler Corporation в 1925 році. Вже через 2 роки вона зайняла 5-те місце серед виробників автомобілів. А в 1933 році Chrysler Corporation обійшла навіть «Форд» і стала другим виробником автомобілів в США.

До речі, навіть маючи мільйони доларів на своїх рахунках, Уолтер Крайслер не вважав себе кимось особливим. Про що красномовно говорить назва його автобіографічної книги "Життя американського робітника".


За матеріалами www.life-is-good.org