UKRU

Бізнес-публікації

19 серпня 2013

Історія бренду Burberry


Читайте про те, як розвивався відомий модний бренд і отримуйте корисний досвід

Всі люди, які цікавляться модою, зможуть з легкістю впізнати фірмовий стиль Burberry. Ця британська компанія, що бере свій початок ще в 19 столітті, найбільш тонко і точно відображає смак лондонців в одязі. Головні родзинки Burberry - витонченість і якість. Протягом свого існування компанія створювала справжні шедеври одягу та аксесуарів, які не підвладні стрімко мінливій моді - бренд Burberry люблять і продовжують любити багато поколінь як жителів Британії, так і жителів інших країн. Як Burberry вдалося створити практично бездоганну репутацію і зберігати її такий довгий час? З чого все починалося?

1856, невелике містечко Бейзінгстоук, графство Хемпшир. Томас Барберрі відкрив свій перший бізнес - магазин повсякденного одягу. Бізнес не був дуже успішним, і через деякий час сини Томаса стали допомагати йому керувати справою.

У 1879 році Томас винаходить метод виробництва матеріалу, який не промокає практично ні за яких умов - габардин. Цей матеріал швидко знайшов своє застосування і став особливо затребуваним у людей, що займаються спортом і часто подорожують.

Бізнес все швидше і швидше набирав свої обороти. Вже на початку 1890-х Томас Барберрі разом з синами приймає рішення назавжди закрити невеликий магазин одягу в Бейзінгстоуні і розширювати межі виробництва. Вони переїжджають жити до Лондона, де й починається торгівля одягу з габардину оптом. Основна ставка робилася на одяг для спорту та рухомого відпочинку.

У роки Першої світової війни Томас Барберрі робить ще одне відкриття. На цей раз його розробкою став плащ, що непромокає. Так з'явився легендарний тренчкот Burberry. Його назва - trench coat («траншейне пальто») безпосередньо відноситься до його первісного застосування, а саме в траншеях під час війни.

Британські Королівські Військово-Повітряні сили зробили велике замовлення на виробництво тренчкотів, що принесло компанії Burberry чимало грошей. Трохи пізніше надходить ще одне замовлення, вже на виробництво повного комплекту одягу для офіцерів. Після цього і з'явився фірмовий логотип Burberry - лицар на коні і напис: Prorsum («Йти вперед»).

Хоча тренчкот спочатку і створювався для військових цілей, після завершення війни про нього не забули. Цей плащ міцно увійшов у повсякденне життя британців. Руаль Амундсен - капітан, який першим досяг Південного полюса - зробив це в екіпіровці від Burberry.

Крім логотипу з лицарем, ще одним впізнаваним символом Burberry стала клітинка з бежевого, червоного, чорного і білого кольорів, яку спочатку використовували тільки як підкладку для плащів. Зараз це поєднання кольорів асоціюється саме з брендом Burberry.

Наступний етап становлення компанії Burberry - це розробка і виготовлення костюмів для льотчиків за спеціальною технологією. У середині 20 століття Burberry став офіційним постачальником королеви Великобританії, а ближче до 1990-их років - принца Уельського.

Останнім з родини Барберрі, хто керував підприємством, був Альфред Брайен, але і він покинув її в 1956 році. Власником виробництва став лорд Девід Уолфсон. На щастя, він не став міняти ні фірмових знаків, ні впізнаваного стилю Burberry. Все як і раніше залишилося консервативно, стримано і якісно.

Новий власник став активно займатися розвитком компанії, залучаючи до роботи кращих дизайнерів світу. Одним з таких став Роберто Менічеті, який до цього займався розробкою одягу в будинку моди Жиля Зандера. У 2001 році посаду головного художника зайняв Крістофер Бейлі, відомий по своїй плідній роботі в Gucci.

Зараз Burberry продовжує успішно займатися виробництвом фірмової якісного одягу з чисто британським стилем. Лінія Burberry Prorsum включає в себе по-справжньому розкішний одяг і більше підходить для людей вищого світу. Однак основний акцент робиться на лінію Burberry London - це повсякденні футболки, джинси, кофти, взуття та аксесуари. Також серед колекцій Burberry представлений і дитячий одяг. Ця лінія названа на честь засновника бренду - Thomas Burberry.

За матеріалами businessidei.com