UKRU

Бізнес-публікації

29 липня 2013

15 секретів успіху від Есте Лаудер

Як же вдалося простій дівчині стати власницею всесвітньо відомої торгової марки, яка оцінюється в кілька мільярдів доларів?
Есте Лаудер не приховувала секрети свого успіху і поділилася ними у своїй автобіографії, написавши список з 15 пунктів.

Але перш, ніж почати вивчення секретів успіху, задумайтеся над словами Есте Лаудер:

    «Найбільшим з усіх міфів є той, який обіцяє формулу миттєвого успіху. Я взяла на себе непосильну ношу. Була постійна робота, пильна увага до дрібниць, недосипання, болі в серці ».
    1. Знайдіть правильне місце

Одним з факторів успіху компанії Есте Лаудер став правильний вибір місця, де продавалася її продукція. Есте правильно припустила, що від цього залежатиме образ компанії та імідж бренду. Тому вона вирішила, що не буде обмежуватися лише спеціалізованими магазинами косметики або салонами краси (як це робили її конкуренти). Есте в якості торговельних майданчиків для своєї продукції вибрала торгові центри та універмаги.

Для цього було кілька причин:

  • Імпульсивність покупки. Жінки щодня ходять в торгові центри, і побачивши там косметику можуть зважитися на незаплановану покупку. Тоді як відвідування салону або спеціалізованого магазину вони планують заздалегідь (або ж взагалі не планують).
  • Красива і комфортна обстановка. Універсами і торгові центри тільки недавно виникли і користувалися успіхом у покупців. Саме це і вирішила використовувати Есте Лаудер.

Така стратегія продажів і стала основною складовою успіху і популярності косметики від Есте Лаудер.

2. Ніколи не відправляйте листів, коли ви злі

Це дуже мудра порада від мудрої жінки. Успіх Есте Лаудер підтверджує, що ділове спілкування - це дуже важлива частина бізнесу. Тому обов'язково візьміть на озброєння цю пораду.

3. Якщо хочеш залучити більше бджіл, використовуй мед.

    «Я пропонувала зробити макіяж кожній жінці, яка зупинилася біля прилавка, щоб подивитися на продукцію. Я хотіла показати їй, що трихвилинний макіяж може змінити її життя ».

Хочете привернути більше уваги до свого товару? Покажіть потенційним клієнтам, що вони можуть отримати і успіх вашої справи гарантований.

    4. Завжди зберігайте свій імідж

Есте Лаудер ретельно дбала як про свій особистий імідж, так і імідж своєї компанії. Саме тому при виборі місця для продажу своєї косметики вона відразу виключила дешеві магазини, аптеки та супермаркети. Імідж торгових центрів з самого початку почав працювати на її продукцію.

Для того, щоб зробити свій бренд упізнаваним для клієнтів, вона вибрала один фірмовий колір - блакитний. Він був всюди - починаючи від упаковки косметики і закінчуючи оформленням торгової точки.

Візитною карткою косметики «Лаудер» стали оригінальні стійки в торгових центрах, які придумала сама Есте. Щоб її бренд запам'ятався, вона вирішила кожну торгову точку перетворити на «маленький сяючий острів». Особливу увагу вона приділяла розташуванню дзеркал і освітленню для того, щоб кожна жінка захоплювалася, дивлячись на своє відображення.

    5. Уважно стежте за конкурентами.

Есте Лаудер завжди уважно стежила за конкурентами і намагалася бути на крок попереду від них. Вона ніколи не копіювала своїх конкурентів, а діяла нестандартно.

Спочатку це проявилося у виборі місця. Есте не повторити стратегії продажів Хелени Рубінштейн та Елізабет Арден (вони поширювали свою косметику через фірмові салони), а почала співпрацювати з кращими торговими центрами країни.

Потім Есте початку до кожної покупки додавати невеликий подарунок - пробник продукції. До цього ніхто з косметичних компаній не робив цього. Вже дуже скоро, побачивши ефективність цих прийомів, конкуренти почали копіювати Есте.

6. Розділяй і керуй.

Цей принцип не новий і вигадала його не Есте Лаудер, але вона досконало ним заволоділа. Вона настільки любила свою продукцію і компанію, що використовувала всі можливі способи, щоб зробити її популярною.

    "Літо за літом я постійно рекламувала креми, переконуючи жінок-розповсюджувачів косметичної продукції. Взимку я ходила в гості до цих ентузіасткою і під приводом гри в бридж заводила з ними дружбу, в підсумку мій крем продавався краще "

7. Навчися говорити "ні".

Ще один мудрий рада від Есте Лаудер. Якщо ви хочете добитися успіху (не обов'язково в бізнесі, а й у звичайному житті), то спочатку навчіться говорити «ні».

8. Довіряйте своєму внутрішньому голосу.

    «Люди самі роблять свою удачу, дерзаючи слідувати своїм інстинктам і не боячись ризикувати»

Есте Лаудер завжди довіряла своїй інтуїції і  внутрішньому голосу. Прислухайтеся і ви до нього. Можливо, ви займаєтеся не тим, чим хотілося б, але боїтеся зізнатися собі в цьому? Домогтися успіху можна тільки тоді, коли ви займаєтеся улюбленою справою.

9. Дійте напористо.

    "Я пізно почала, у мене не було ні часу, ні місця чекати".

Есте Лаудер швидко засвоїла, що в житті та бізнесі не можна бути повільною та нерішучою. Яскравий приклад цього принципу - інцидент Есте і Роберта Фіска (менеджер із закупівель косметики магазину Saks Fifth Avenue).

Коли він відмовився купувати її косметику, мотивуючи відсутністю попиту, Есте вирішила довести йому протилежне. На благодійному ланчі, де Есте виступала з промовою, гостям було презентовано 80 подарункових наборів, в які крім кремів були також включені і помади.

Незвичайна упаковка, текстура і колір помади привернули увагу гостей. Через тиждень косметика «Лаудер» вже продавалася в Saks, де в перший день продажів вишикувалася черга.

    10. Визнайте свої помилки.

Есте НЕ була ідеальною жінкою. Кожна людина має свої недоліки і може помилятися. Але найголовніше, вважала Есте, - це вміння визнавати свої помилки і робити відповідні висновки.

11. Записуйте все.

Есте Лаудер ретельно записувала не тільки доходи та витрати, а й свої ідеї та іншу важливу інформацію. Не варто покладатися тільки на свою пам'ять. Записане сьогодні, ви зможете прочитати завжди. Але сьогоднішню думку ви навряд чи пригадаєте завтра.

12. Наймайте кращих людей.

Успішний підприємець завжди знає ціну фахівцям. Есте Лаудер не була виключенням. Її співробітники були кращими фахівцями у своїй сфері. Це не могло не вплинути на успішність бренду.

13. Руйнуйте бар'єри.

Для Есте Лаудер не існувало неможливого. З кожної ситуації вона завжди знаходила вихід. Коли в Європі відмовилися замовляти її косметику, тому що там про неї ніхто не чув, вона вчинила дуже оригінально.

Так, одного разу вона увійшла у відділ парфумерії знаменитого паризького магазину «Лафайєт», вийняла зі своєї сумочки величезний флакон з новими духами і кинула його на підлогу. Вже через кілька секунд відвідувачі відділу змогли оцінити новий запах, а Есте незворушно промовила: «Це мої нові парфуми Youth Dew, а мене звуть Есте Лаудер. Ви ніколи не чули мого імені? ». Після цього Європа була підкорена її косметикою.

14. Надавайте кредити завжди, коли це можливо.

Есте була першою, хто надавав кредити на купівлю косметики. Вона вважала, що необхідність розплатитися грошима зараз же може вбити бажання зробити імпульсивну покупку. Тому Есте завжди надавала можливість придбати свою продукцію в кредит.

15. Навчайте продавців, щоб вони були кращими.

Успіх компанії багато в чому залежить від продавців. Есте це прекрасно розуміла і сама навчала своїх продавців. А при відкритті нової торгової точки вона сама кілька днів обслуговувала клієнтів і робила це до 80 років.

Ось ми і розповіли вам про 15 секрети успіху від Есте Лаудер. Втілюйте їх у життя і нехай вас супроводжує удача!

За матеріалами www.life-is-good.org