UKRU

Бізнес-публікації

17 липня 2013

Ефективні способи заохочення співробітників


Прислів’я «щастя не купиш» тільки на перший погляд здається неактуальною. У ситуації, коли потрібно підняти в колективі бойовий дух, а грошей майже не залишилося, саме час про нього згадати. Як порадувати співробітників без великих затрат? "

Знак уваги стосовно підлеглого, навіть якщо цей знак нічого вам не вартий, іноді значить для людини і для справи більше, ніж премія», - говорить Боб Нельсон- власник консалтингової компанії в Сан-Дієго і автор бестселера «1001 спосіб заохотити працівника », тираж якого додруковується вже в 51-й раз.

Нельсон зазначає, що «у дрібного бізнесу розв'язані руки - його не обмежує 500-сторінкове керівництво з корпоративної політики». Нельсон вважає, що немає нічого поганого в неможливості виплачувати підлеглим великі премії. І підкріплює свої висновки даними досліджень. Для своєї докторської дисертації він опитав 2400 службовців з 34 компаній. З'ясувалося, що від грошей ніхто б не відмовився, але крім них більшість працівників мають потребу в спілкуванні, більшої самостійності і залученості в процес. Добродушне поплескування по спині - добре, але можливість дискусії і почуття персональної відповідальності за результат ще краще. «Кожному працівникові потрібно надати шанс самому вирішити, як краще робити свою роботу, і дати свободу користуватися ресурсами компанії», - говорить Нельсон.

Дякуйте
Почніть з найпростішого - зі слів. «У деяких малих компаніях керівники просто губляться при думці про те, як би їм віддячити співробітника, і в результаті нічого не роблять», - говорить Девід Кейн, директор з маркетингу компанії Success Factors (комп'ютерні системи управління персоналом). Не біда, якщо ви не можете дозволити собі грошове заохочення, звичайна подяка теж дорогого коштує.

Проявляйте увагу
Подяка приємна, а увага керівництва й відчуття причетності до успіхів компанії ще приємніші. Знайдіть час, щоб зібратися з ключовими співробітниками, особливо з тими, яких готуєте до підвищення. Обговоріть у загальних рисах, що відбувається в компанії - від нових клієнтів до довгострокових цілей. Постарайтеся відчути, як кожен може взяти участь у здійсненні планів розвитку.

Думайте про сімейне життя співробітників
Корпоративні заходи ніколи не дають розслабитися так, як час, проведений з родиною. На думку експертів з управління кадрами, корпоративи за розкладом взагалі багатьом здаються тягарем, а не нагородою. Про що дійсно мріють ваші співробітники, так це про гнучкий графік. Дозволяє співробітникам брати відгул для сімейних справ. Чотириденні робочі тижні стають все популярнішими. Дозвольте співробітникам працювати вдома один день на тиждень: при нинішніх цінах на бензин економія на поїздках буде додатковим бонусом.

Інвестіруйте в майбутнє
Можливість навчання та професійного зростання стимулює співробітників. Знайдіть програми тренінгів і курсів підвищення кваліфікації, які можуть бути цікаві вашим співробітникам, і оплатіть бажаючим навчання - повністю або частково.

Дивуйте!
У маленькій компанії заохочення одного співробітника може мати величезний ефект. Візьмемо для прикладу двох юристів, які залишили два роки тому велику компанію, щоб відкрити власну справу на Манхеттені. Помітивши, що їх асистентка стала зовсім сумною, партнери вирішили, що настав час змін, і замовили їй сеанс догляду в модному салоні краси. Асистентка повернулася на роботу з шикарною зачіскою і усмішкою на обличчі. Дівич-вечір продовжили коктейлями і вечерею, настрій покращився у всіх. "Ми не можемо платити своїм співробітникам тисячодоларові бонуси, але завжди можна зробити дещо маленьке», - каже одна із засновниць кампанії.

Дайте можливість проявляти ініціативу
Філадельфійська компанія Arbill, консультант з питань техніки безпеки, намагається слідувати цій пораді. Щоб підняти бойовий дух співробітників, їм делегують більшу відповідальность. «Ми створили комітети працівників, які самостійно відповідають за невеликі замовлення на зразок ярмарків, продуктових крамниць і т.п.», - говорить виконавчий директор компанії Джулі Коупленд. Додаткова відповідальність - це не тільки спосіб заохочення. «Спостерігаючи, як вони управляються в комітетах, ми формуємо« лавку запасних » менеджменту компанії», - пояснює Коупленд.

Заохочуйте індивідуальні досягнення
На думку Боба Нельсона, матеріальне заохочення за трудові успіхи найефективніше тоді, коли видається відразу. «Виділіть один або два відсотки фонду заробітної плати на премії кращим співробітникам, - радить він. - Такі бонуси чудово мотивують, якщо виплачувати їх якнайшвидше ». Якщо з грошима туго, у вигляді заохочення можна видавати картки на бензин, подарункові купони в магазин електроніки.

Залучайте співробітників в ухвалення рішень

Стара добра скринька для пропозицій чудово працює; упевніться тільки, що ви подякували кожного ентузіаста за пропозицію, навіть якщо його ідея вас і не здивувала.

За матеріалами biztimes.ru