UKRU

Бізнес-публікації

4 червня 2013

За несучасні касові апарати будуть штрафувати


Підприємці не встигають "осучаснити" касові апарати

Підприємці не встигають підключити касові апарати до електронної звітності до 1 липня, як того вимагає законодавство, тому бізнесу загрожують масові штрафи. Про це заявив глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, пише LB.ua.

"З першого липня будуть введені штрафні санкції за несвоєчасну й некоректну подачу звітності з касових апаратів в електронній формі. Бізнес просить відкласти застосування цих штрафних санкцій, тому що він не готовий до переходу на цю систему. Представники бізнесу просять перенесення санкцій на рік,  тобто до 1 липня 2014 року ", - повідомив він. За даними Забловського, на кінець травня лише 12% підприємців мали касові апарати, підключені до електронної звітності.

За словами Забловського, для оновлення касового обладнання однієї торгової мережі потрібно близько $ 270 тис. При цьому з 49 моделей апаратів, які є в реєстрі Міндоходів, реально доступні тільки сім.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні діють положення закону, згідно з якими підприємці, які використовують касові апарати, зобов'язані подавати до податкової в електронній формі копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Для адаптації бізнесу надали півроку, тому до 1 липня для підприємців не застосовуються штрафні санкції за неподання звітності в електронній формі.

За матеріалами delo.ua