UKRU

Бізнес-публікації

24 травня 2013

9 порад для раціонального використання робочого часу


Як правильно і ефективно організувати робочий час? Цим питанням задаються багато. Якщо порахувати, скільки часу ви вбиваєте на робочому місці на неважливі порожні розмови, на справи, які не входять у ваші основні обов'язки і просто на пошук в потрібний момент ручки або аркуша паперу - результат вас може шокувати.

Адже, як відомо, час - гроші. Можливо, саме через неправильний розподіл часу ви досі не стали керівником, не просунулися вгору по службових сходинках, або вас як співробітника цінують не настільки, наскільки вам хотілося б.

Так чого ж вам не вистачає для того, щоб ефективно управляти своїм робочим часом? Ви готові кинути всі справи заради незначної бесіди з колегою, але не готові це зробити заради виконання важливого завдання. Все тому, що друге вимагає від вас посиленої концентрації уваги.

Наступні 9 порад допоможуть вам успішно організовувати свій час:

1. З'ясуйте свої головні цілі. Для того, щоб зрозуміти на які справи варто витрачати час, а на які ні, необхідно визначити ваші цілі. Інакше ви будете діяти як турист, який планує поїздку, але не знає куди саме.

2. Створіть правильний образ думок. Ви повинні позбутися негативних емоцій і думок і дати можливість мозку діяти ефективно. Міркуйте конкретно і ясно.

3. Відкиньте всі скарги і перейдіть до дій. Не скаржтеся на те, що ви завантажені роботою. Краще цей час витратити на саму роботу, це буде набагато корисніше.

4. Навчіться говорити «ні». Вмійте відмовлятися від роботи, яка не входить у ваші прямі обов'язки і буде тільки заважати вам зосереджуватися на основній.

5. Робіть паузи в перебігу робочого дня. Не варто працювати в обід, краще справді відпочиньте, випийте чашку кави або подихайте свіжим повітрям. Це тільки піде вам на користь, і ви зможете далі працювати більш ефективно.

6. Концентруйтеся на головному. Вмійте фокусувати увагу на роботі і не відволікатися на дрібниці.

7. Будьте акуратні. Не перевантажуйте свій робочий стіл зайвими предметами. Ваше робоче місце повинне бути заповнено тільки тими речами, які необхідні вам безпосередньо для роботи.

8. Виражайтеся ясно. Говоріть так, щоб інші вас правильно розуміли. Не використовуйте сленг і жаргонні слова. Ясне вираження своїх думок - ключ до успішного розуміння, і це запорука відмінних результатів.

9. Будьте в піднесеному настрої. Як відомо, жарт це гімнастика для розуму. Турбуючись, ви думаєте про зайву, відповідно розтрачуєте роботу мозку даремно.

За матеріалами businessidei.com