UKRU

Бізнес-публікації

23 травня 2013

Що необхідно знати при раптовому візиті податківців


Перед тим, як здійснити позапланову перевірку, керівник податкової інспекції повинен видати відповідний наказ і копію цього наказу вручити платнику податків під розписку.

Бізнес будь-якого рівня може зіткнутися з ситуацією, коли в двері вашого офісу увійде інспектор податкової служби і захоче ознайомитися з вашою фінансовою діяльністю. Під час своєї позапланової перевірки він проводитиме певні дії, задавати певні питання і обов'язково попросить надати документи, що відображають фінансову діяльність вашої фірми. Обставини, що змусили податкову службу прийти до вас з позаплановою перевіркою, прописані у статті 78 ПКУ (ненадання звітів, недостовірність відображеної у звіті інформації і т.д.), повідомляє Бухгалтер 911.

Перед тим, як здійснити позапланову перевірку, керівник податкової інспекції повинен видати відповідний наказ і копію цього наказу вручити платнику податків під розписку, а безпосередньо перед перевіркою уповноважений співробітник податкової служби зобов'язаний надати направлення, підписане керівником податкової служби про проведення перевірки та надати посвідчення посадової особи (важливо , щоб дані в посвідченні посадової особи відповідали даним, зазначеним у направленні на проведення перевірки). Непред'явлення зазначених документів є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки.

Позапланова документальна виїзна перевірка має істотну відмінність від фактичної перевірки. Відмінність полягає в тому, що при проведенні фактичної перевірки податкова служба не попереджає своїм повідомленням платника податків про свій візит.

Позапланова документальна податкова перевірка повинна тривати не більше 15 робочих днів для великого бізнесу, п'яти робочих днів для малого бізнесу та десяти робочих днів для інших платників податків. Податкова перевірка може бути продовжена за рішенням керівника податкової служби на десять робочих днів для великого бізнесу, два робочих дна для малого та п'ять робочих днів для інших платників податків.

Тривалість фактичних перевірок не може перевищувати десять діб. Продовження терміну таких перевірок здійснюється за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на п'ять діб.

Звичайно ж, рішення про продовження терміну перевірки має бути прийняте лише з підстав, чітко визначеним у законодавстві.

  За матеріалами delo.ua