UKRU

Бізнес-публікації

22 травня 2013

Вільям Боїнг: "Немає нічого неможливого"


18 років - рівно стільки знадобилося Вільяму Боїнгу, щоб зробити своє ім'я синонімом авіації. А скільки років ви вже збираєтеся здійснити свою мрію?

Він перетворив романтику в прибутковий бізнес, коли всі ставилися до цього, як до розваги.

«Відносини суспільства в аеронавтиці сьогодні такі, що, якщо хто-небудь висловить надію на її перспективу, це буде рівнозначно визнанню у власному божевіллі ...» Журнал «Scientific American», 1910 р.

Мрія життя і перша поразка
Вільям Боїнг народився в забезпеченій сім'ї лісопромисловця. Здавалося б, матеріальне благополуччя не повинно штовхати на якісь дії. Адже і так все добре. Але коли Вільям в 1903 році дізнався про братів Райт, які довели, що людина може літати у небі, думки про політ не давали йому спокою.
Через 3 роки у нього з'являється можливість здійснити свою мрію - він потрапляє на з'їзд американських авіаторів у Лос-Анжелесі. Але, незважаючи на вмовляння, ніхто з пілотів не хотів взяти його пасажиром. Це вдарило по самолюбству Боїнга, але в той же час він зрозумів, чим буде займатися у найближчі 20 років.

Подготовка до здійснення мрії
Вільям Боїнг ґрунтовно підійшов до здійснення своєї мрії. На жаль, нам не відомо, чи був у нього план по досягненню своєї мети. Але дії його були правильними. З 1908 до 1914 року Вільям інтенсивно заробляє стартовий капітал для своєї мрії, торгуючи лісом. У вільний час він вивчає теорію аеронавтики і практику літакобудування.

Зустріч з партнером
Коли ви всім серцем бажаєте здійснення своєї мрії, доля обов'язково подарує вам потрібні зустрічі. Так сталося і з Боїнгом. Випадкова зустріч з військовим моряком Джорджем Конрадом Вестервельтом, визначила подальшу долю світової авіації. Разом вони зробили свій перший літак - гідроплан, який був названий їх ініціалами B & W. Ось, що говорив Вільям Боїнг про цей час:

Ми, як першовідкривачі, пристали до незнайомого берега, поринули в ту сферу, де будь-яка наша нова ідея заслуговувала того, щоб кожен міг впевнено заявити: «Цього не може бути». І все-таки нам доводилося робити неможливе. Ми щосили намагалися перетворити в реальність все, що вважали за потрібне.

Заснування компанії
Дж. Вестервельт незабаром вирішив залишити спільну справу і Боїнг 15 липня 1916 заснував свою компанію Pacific Aero Products, якій через рік дав своє ім'я - Boeing Airplane. Заснувавши компанію, він запросив на роботу авіаконструктора (це було непросто зробити, оскільки фахівців даного профілю було дуже мало в США) і двох дуже талановитих інженерів. Вільям Боїнг відразу вирішив для себе, що буде працювати з кращими, і мав рацію.

Взлети і падіння
Подальша доля компанії Боїнга і його життя складається з злетів і падінь. Але навіть не зовсім вдалі часи ставали трампліном для подальших звершень.
Вільям Боїнг завжди знаходив вихід із ситуації. Так, коли після Першої світової війни держава припинила замовляти гідроплани і для компанії настали складні часи, Боїнг прийняв рішення трохи «перекваліфікуватися». І Boeing Airplane почала випускати човни, меблі і навіть одяг. Це врятувало компанію від банкрутства.
Подальший розвиток компанії під керівництвом Вільяма Боїнга було настільки успішним, що вони на багато років стали лідерами в небі. Їм не було рівних у поштових, пасажирських і військових літаках. Втім, і зараз «Боїнг» у нас міцно асоціюється з авіацією. І це після майже 100 років існування компанії!

У чому ж секрет успіху Вільяма Боїнга:
1. Поразка - це чарівний старт для подальшого руху, а не причина зупинитися.
2. До здійснення мрії всього життя потрібно підходити ґрунтовно, готуючи для неї міцний фундамент.
3. Слухайте своє серце і слідуйте за своєю мрією.
4. Запрошуйте найкращих фахівців.
5. Пам'ятайте: «Немає нічого неможливого»!

До речі, в кінці життя Вільям Боїнг втілив у реальність ще одну свою мрію. Він дуже любив коней і в останні роки життя зайнявся розведенням коней.

За матеріалами life-is-good.org