UKRU

Бізнес-публікації

14 травня 2013

Як зареєструвати товарний знак


Товарний знак
- це позначення, що виражається в різних формах (словесній, образотворчій, комбінованій) для індивідуалізації товару, юридичної особи або приватного підприємця.

Товарний знак
- це позначення, що виражається в різних формах (словесній, образотворчій, комбінованій) для індивідуалізації товару, юридичної особи або приватного підприємця.

Право на товарний знак має підкріплюватися спеціальним свідоцтвом. Тільки правовласник може використовувати даний товарний знак, однак законно це лише в тому випадку, якщо реєстрація пройшла в установленому державними органами порядку.

Реєстрацією товарних знаків займається служба, що захищає інтелектуальну власність. Зареєструвати товарний знак чи товарну марку можна щодо товарів і послуг, які розподіляються по класах (45, 34 відносяться до товарів, і до послуг 11). Це розподілення встановлено у відповідності з міжнародною класифікацією товарів і послуг.

Після того, як завершилася розробка товарного знака, потрібно подати позначення для проходження реєстраційної процедури, яка здійснюється в певному порядку. Державні органи проробляють всі необхідні дії з реєстрації, після чого правовласнику видається охоронний документ у вигляді свідоцтва, яке закріплює дану товарну марку за конкретною фірмою або особою.

Процедура реєстрації товарного знака обов'язково повинна супроводжуватися юридичною підтримкою, а також необхідно поставити товарний знак на облік в бухгалтерію (з причини, що він не є матеріальним активом підприємства).

Використовувати для товарного знака можна не будь-які зображення, фрази і тексти. Існують певні правила, які ставляться до якості, властивостей і виду товарів. Розробляти товарну марку потрібно, враховуючи обмеження, які винесла держава щодо знаків і логотипів.

Після отримання відповідного документа, виробник має виключне право використання товарного знака, і в праві забороняти іншим особам і компаніям його використовувати.

За матеріалами businessidei.com