UKRU

Бізнес-публікації

25 квітня 2013

10 заповідей ефективного інтернет-маркетингу


Зараз багато сучасних компаній активно використовують різні засоби для просування свого продукту в інтернеті. Тим не менш, ще далеко не всі фірми усвідомлюють переваги всесвітньої мережі для бізнесу, тому потрібно встигнути зайняти своє місце під сонцем для досягнення комерційного успіху.

Але створити свій сайт, представити на ньому свій товар і вказати свої контакти - ще далеко не все. Для того, щоб отримати максимальну вигоду від використання високих технологій, потрібно дотримуватися певних законів інтернет-маркетингу.

1. За будь-яких обставин намагайтеся сподобатися клієнтові. Розміщуйте на сторінках свого сайту слова, фрази, пропозиції, які спонукають до дії. Пропонуйте клієнтам широкий асортимент товару, щоб вони змогли вибрати саме те, що їм потрібно. Обов'язково вказуйте статус товару - є в наявності, відсутній або під замовлення. Складайте короткий, але ємний опис кожного товару, легкий для сприйняття. Постійно пропонуйте відвідувачам сайту взяти участь у різних акціях, програмах лояльності, передбачте бонуси і подарунки.

2. Покращуйте юзабіліті.
Якщо потенційний клієнт прийшов на ваш сайт, але не зміг знайти необхідну йому інформацію (навіть якщо вона на сайті присутня) через те, що сайт незручний для користування, то, швидше за все, клієнт просто закриє вкладку і буде шукати те, що йому потрібно на інших аналогічних сайтах. Подбайте і про те, щоб ваші контакти були на видному місці, інакше ризикуєте втратити багато вже готових для здійснення покупки клієнтів.

3. Завжди намагайтеся вирішити проблеми клієнтів.
Ви повинні знати про те, що турбує ваших клієнтів і в чого вони потребують. Читайте відгуки, вивчайте статистику. Якщо виявили негативний відгук про себе, не залишайте це без уваги, проявіть негайну адекватну реакцію. Створіть імідж компанії, яка хоче і вміє вирішувати проблеми.

4. Займайтеся оптимізацією контенту.
Тісно ознайомтеся з таким поняттям, як SEO-оптимізація. Без цього напрямку в веб-маркетингу далеко не заїдеш. Ваш сайт буде приносити дуже мало користі, якщо він перебуватиме далеко від рейтингів і ТОПів.

5. Грамотно розробляйте дизайн сайту.
Сайт повинен виглядати гідно і красиво, але в той же час він повинен швидко завантажуватися, не бути занадто складним для сприйняття відвідувачами, і легко знаходитися пошуковими машинами.

6. Всю головну інформацію розміщуйте на видному місці.

Посилання на форми оформлення замовлення, довідкову інформацію, контактні дані компанії повинні відразу ж кидатися в очі відвідувачам.

7. Подбайте про консультування клієнтів.

Зайшовши в звичайний магазин, покупець завжди зможе запитати у продавця всю інформацію про товар, виробника і т.д. В інтернеті організовувати продаж необхідно так, щоб клієнт зміг поставити запитання реальному консультанту через icq, e-mail, або посередництвом коментарів у гостьовій книзі.

8. Реклама.
Наскільки важлива роль реклами у веб-маркетингу, розуміє кожен. Активно використовуйте всі доступні види реклами.

9. Організуйте додаткові послуги
.
Крім безпосередньо продажу товару, пропонуйте відвідувачам допоміжні послуги - доставка товару, обслуговування і т.д.

10. Не переставайте вчитися.
Інтернет дуже мінлива річ, і щоб встигнути за нововведеннями, потрібно постійно відслідковувати їх. Щоб підвищувати рівень своїх знань і умінь, читайте спеціальну літературу, спілкуйтесь з фахівцями на форумах, відвідуйте курси інтернет-маркетологів.

За матеріалами businessidei.com