UKRU

Бізнес-публікації

24 квітня 2013

5 правил успішної комунікаційної стратегії для бізнесмена


Як правильно спланувати і реалізувати комунікативну стратегію - важливе питання, якому далеко не всі бізнесмени приділяють увагу. І даремно, так як мистецтвом ведення переговорів повинні володіти всі успішні фахівці, а особливо ті, які працюють у сфері освіти, медицини, політики, управління. Ну а основами риторики і психології спілкування повинен володіти кожен сучасний бізнесмен.

Ось п'ять основних правил, дотримуючись яких, ви зможете досягти значних успіхів у діловому спілкуванні.

1. Перш ніж вступати в переговори з партнерами, вивчіть елементарні основи етикету. Часто, очевидні на перший погляд речі, виявляються неправильними. Наприклад, багато хто вважає, що в ліфт перша повинна входити жінка. Насправді ж, за законами етикету, першим повинен заходити в ліфт чоловік, щоб перевірити його на справність.

2. Спілкуйтеся ввічливо і з людьми, які знаходяться на одній з вами статусній сходинці, і з тими, хто нижче, підлеглими. Не потрібно використовувати психологічний пресинг, адже людина, що має вплив, усвідомлює свою значущість, його поважають і прислухаються до його думки і без спеціальних «нечесних» прийомів.

3. У людей різних національностей свої специфічні основи ведення бізнесу. Пам'ятайте про це, спілкуючись з іноземними підприємцями. Як приклад, в японських компаніях не прийнято передоручати свої справи іншим співробітникам, навіть нехай найпростіші. Це вважається поганим тоном. А у нас попросити колегу купити їжу під час обіду або відправити лист - цілком звична справа.

4. Слідкуйте за мовою жестів і мімікою. Навіть незначні моменти мови жестів можуть внести легкість в спілкування, і утруднити його. Пам'ятайте, що далеко не всі жести інтернаціональні - як наприклад, піднятий вгору великий палець може означати як схвалення, так і образу, залежно від країни. Погляди не менш важливі: жінки частіше дивляться в очі співрозмовнику, чоловікам більш властиво цього уникати.

5. Слідкуйте за своєю мовою. Висока культура мови не допускає жаргонних слів і виразів. Під час перших переговорів з новим партнером постарайтеся не виражатися занадто категорично і різко, адже перше враження співрозмовника про вас буде найстійкішим і незабудеться. Тому у партнера повинно скластися правильна думка про ваші морально-етичні погляди, почуття гумору, переконання.

 Завжди пам'ятайте слова А. Сент-Екзюпері: «« Єдина справжня розкіш - це розкіш людського спілкування ».

За матеріалами businessidei.com