UKRU

Бізнес-публікації

26 березня 2013

7 кроків до ефективного партнерства


Одного разу хтось сказав, що ділові партнерські відносини схожі до шлюбу. Вони вимагають постійного розвитку. Цілком імовірно, що так воно і є.

Принаймні, ці слова дійсно схожі на істину. Ми підібрали 7 порад для тих, хто шукає партнера для нової справи. Якщо ви будете слідувати їм, то ваші ділові відносини будуть успішними. Отже, ось ці 7 порад:

1) Виберіть правильну людини, а не того, хто вам просто подобаєтьсяЦе не рідкість, коли партнерські відносини будуються навколо дружніх. Іноді ці партнерські відносини виявляються дуже успішними (досить згадати засновників Google Ларрі Пейджа і Сергія Бріна). Але, на жаль, такі ситуації є скоріше винятками. Партнерство, побудоване навколо дружніх відносин, може перерости у величезне лихо, коли змішаються інтереси бізнесу і дружні інтереси. Ніхто не хоче втратити кращого друга, але ведучи бізнес з одним-партнером ви має всі шанси втратити і те й інше. До того ж якщо вашим партнером буде не друг, то буде набагато простіше вести всі ті важкі розмови, які доведеться вести, роблячи свій бізнес.

2) Розподіліть ролі

Розподіліть ролі з початку. Кожен повинен знати, за що він відповідає. При цьому намагайтеся уникати розпливчастих ситуацій, коли людина не зовсім розуміє, за що відповідає. Адже в такій ситуації може вийти так, що залишиться частина роботи, яку ніхто не візьме на себе. Ясність, детальність викладу і стислість - все це необхідні фактори для опису обов'язків кожного з партнерів. І не забудьте, що ці обов'язки збережуться між вами і з ростом бізнесу. Якщо говорити про те, хто головніший - слід відразу ж зазначити, що хтось повинен бути CEO. Голова компанії повинен бути один. І він повинен нести відповідальність за загальний результат. І, звичайно, приймати певні рішення. Двох керівників бути не може.

3) Створіть письмову угоду
Це може звучати занадто формально, але постарайтеся укласти письмову угоду з партнером, у якому будуть чітко розписані обов'язки кожної із сторін, частки в бізнесі. Це говорить не про відсутність довіри між партнерами. Ні, це проста необхідність, яку не варто уникати. Зрештою, ніхто з нас не знає, що може відбутися в майбутньому. Та й якщо хтось забуде якийсь момент, він завжди зможе звернутися до письмового договору.

4) Спілкуйтеся часто й ефективно

Головний убивця будь-якого партнерства - це погані комунікації. При виборі партнера переконаєтеся, що ви відчуваєте, що обрана вами людина відкрита і чесний з вами. Якщо між вами є хоч якісь бар'єри, то шанси на загальний успіх різко знижуються. Багато партнерства закінчувалися по тій простій причині, що сторони не могли ефективно спілкуватися між собою, доносячи свої ідеї один до одного.

5) Оцінюйте
Щонайменше один раз на рік ви повинні визначати, що дійсно добре працює у вашому партнерстві, а що слід поліпшити. Так, мова йде не про бізнес, а про партнерство. Про партнерські відносини, які потрібно постійно вдосконалювати. Для цього потрібно просто проаналізувати ваші стосунки з партнером. Знайти сильні і слабкі сторони вашої взаємодії. Ви зрозумієте, що потребує поліпшення.

6) Не бійтеся реструктуризації

Якщо це необхідно, то перегляньте ваші стосунки з партнером. Можливо, певні ролі сьогодні не відповідають тому, що дійсно може добре виконуватися партнером. Тут може бути досить велика кількість варіантів. Головне не боятися глобальних змін у відношенні з партнером.

7) План виходу
Майте план на той випадок, якщо ваш партнер несподівано вийде з бізнесу. Може відбутися що завгодно. Наприклад, він виграє кругленьку суму в лотерею або вирішить відправитися в Гоа на все життя. Ви повинні бути готові до такої ситуації. Саме тому потрібно бути в курсі того, що робить ваш партнер. Не обов'язково знати найдрібніші деталі, але уявляти собі загальну картину необхідно. Звичайно, це не всі важливі чинники, які визначають успішність партнерства. Але якщо ви будете слідувати хоча б цим порадам, то зможете полегшити собі життя в бізнесі.

За матеріалами biztimes.ru