UKRU

Бізнес-публікації

5 березня 2013


У чому перевага покупки готового бізнесу?


Початок бізнесу завжди пов'язаний з великою кількістю труднощів. Позбавити себе багатьох з них можна просто купивши франшизу, але і тут все далеко не ідеально. Тоді залишається варіант покупки готового бізнесу. Це теж один із шляхів започаткування власного бізнесу, на який буде простіше отримати кредит у банку, ніж на фінансування нового проекту.

1) Реальний грошовий потік

Купуючи готовий бізнес, ви отримуєте реальний грошовий потік негайно. Тут вже є постійні клієнти. Все це дозволяє набагато простіше оплачувати банківський кредит, ніж у тому випадку, якщо б ви почали свій стартап і не мали на старті ні гроша в графі «доходи». Крім того, зазвичай завдяки всьому цьому ви можете отримувати пристойну заробітну плату уже на старті.

2) Визнання бренду
Створити бренд на самому початку становлення бізнесу неможливо. Тут потрібен час. Причому іноді чимало часу. А от якщо ви купуєте готовий бізнес, то відразу ж отримуєте готовий бренд, впізнаваний серед клієнтів (хоча все залежить від бізнесу, можливо, що бренда у компанії немає). Як би там не було, у компанії вже є постійне коло клієнтів, які довіряють її торговій марці. Всього цього не може бути у стартапу.

3) Фінансування
Отримати фінансування в банку на покупку бізнесу набагато простіше, ніж на стартап. Якщо, звичайно, бізнес прибутковий. Тоді ви можете показати звіт про доходи і прибутки компанії, вартість її активів, деякі прогнози на майбутнє.

4) Кваліфіковані співробітники
Один з найцінніших активів в бізнесі - це хороша база працівників. І при покупці готового бізнесу ви отримуєте цю базу. Якщо співробітники дійсно хороші, ви можете не турбуватися про дрібні завданнях, а зосередиться на розширенні клієнтської бази і розробці нових продуктів і послуг. Вам не потрібно наймати велику кількість нових людей, навчати і вводити їх в курс справи. Все це зроблено до вас. Крім того, весь бізнес лежить не на ваших плечах. Завдяки цьому в будь-який момент ви можете взяти відпустку, не боячись втратити проект. З ним все буде в порядку.

5) Система та інфраструктура
У вас вже буде готова структура, яку не треба продумувати з нуля. Швидше за все, в компанії вже буде все необхідне для роботи програмне забезпечення. Це позбавляє нас величезної кількості роботи, яку потрібно було б виконати в разі організації стартапу.

6) Допомога з боку продавця
Швидше за все, продавець бізнесу не відмовиться допомогти вам на початковому етапі в якості консультанта. І ця допомога може виявитися неоціненною, оскільки у нього вже є досвід керівництва цією компанією. Це краще будь-яких консультантів зі сторони.

Купівля свого бізнесу. Про це говорять не так часто. Але це, мабуть, найлегший спосіб увійти в бізнес. Навіть якщо у вас немає грошей, ви завжди можете отримати фінансування з боку для здійснення своєї мрії. Важливо тільки не помилитися при виборі конкретного бізнесу, щоб замість перспективної компанії не отримати потопаюче судно, з якого спішно рятується колишній власник.

За матеріалами biztimes.ru