UKRU

Бізнес-публікації

29 січня 2013


Поради для успішного ведення сімейного бізнесу


Вам подобається проводити час зі своєю сім'єю, і ви є шанувальником малого бізнесу?! Так чому б не об'єднати ці два поняття, організувавши свій невеликий сімейний бізнес.

Правильний мікс сім'ї та бізнесу може призвести до небувалого успіху. Досить подивитися на таких гігантів, як сім'ї Ротшильдів, Хейнікенов, Хертц, Фордів, Мерлоні і безліч інших родин – чий бізнес вже давно не в статусі «малого».
Однак організація сімейного бізнесу є ще й випробуванням для будь-якої сім'ї, оскільки може зіпсувати відносини всередині неї. Щоб цього не сталося потрібно все продумати заздалегідь.

По-перше - встановлюйте межі між роботою та іншою частиною життяБізнес може перешкоджати проведенню часу з сім'єю і навпаки. Організовуючи свою справу, потрібно чітко зрозуміти, де починається робота, а де інша частина життя. Це дуже важливо, тому що інакше все життя може перетворитися на роботу і обговорення справ компанії. Крім того, не слід нести робочі відносини додому. Все це повинно залишатися на роботі.
 Природно, що на роботі сім'я повинна забувати про якісь родинні зв'язки і займатися справами, не обговорюючи питань, не пов'язаних безпосередньо зі справою, інакше бізнес може перетворитися на звичайні сімейні посиденьки з неефективними витратами робочого часу.
По-друге - розподіл ролей
У сімейному бізнесі (як і в будь-якому іншому) дуже важливо заздалегідь розподілити ролі - обов'язки всіх учасників проекту, щоб кожен чітко уявляв, що він повинен робити, і за яку частину роботи він відповідає особисто.
Дуже важливо зробити так, щоб не виникало непорозумінь і конфліктів з приводу того, що ніхто не взявся за якусь роботу. Потрібно заздалегідь визначити, чия це робота. Нарешті, не забуваємо, що будь-яка робота виконується добре лише в тому випадку, коли виконавець несе за її якість пряму відповідальність. Це слід використовувати при розподілі ролей в сімейному бізнесі.
Якщо забути про чіткий розподіл ролей, то конфлікти на роботі можуть перейти и в сімейні сварки, які цілком можуть закінчитися розпадом сім'ї.

За матеріалами biztimes.ru