UKRU

Бізнес-публікації

23 березня Плодоовочеве виробництво: тренди-2018.

У минулому агросезоні на ринку спостерігався надлишок овочів невисокої якості через відсутність достатніх потужностей для зберігання та були проблеми зі збутом овочів борщового набору попри їх низьку ринкову ціну. Тому українські сільгоспвиробники скоригували свої плани і в новому сезоні зменшили посадкові площі під картоплю та овочі борщового набору.

20 березня «Зелена» енергетика в Україні: де та скільки вітряків і сонячних панелей слід будувати.

У березні-квітні 2018 року НЕК «Укренерго» надасть детальний звіт про технічну можливість розвитку відновлюваних джерел електроенергії (ВДЕ) в регіонах країни. Як обіцяє в.о. директора компанії Всеволод Ковальчук, документ має впорядкувати спорудження об'єктів «зеленої» генерації відповідно до маневрених і передавальних можливостей енергосистеми. Це необхідно хоча б для того, щоб не обмежувати в майбутньому роботу вітрових електростанцій (ВЕС) заради сьогоднішнього спорудження самих же ВЕС.

16 березня Пасажири замість вантажів.

Спостерігати за трансформацією бізнесу завжди цікаво. Особливо, якщо мова йде про підприємство, якому вдається займати лідерські позиції незалежно від зміни часу, устрою, економічної моделі і навіть ринкового сегмента, в якому воно працює. Майже півстоліття роботи миколаївської автотранспортної компанії «Оріон-Авто» доводить, що це можливо.

12 березня Віконні секрети. 5 важливих дій для зростання сімейного бізнесу.

Як досягти успіху на ринку металопластикових вікон і понад двадцять років втримувати зайняті позиції у висококонкурентній ніші, знають у миколаївській компанії «Адісем». Своїми рецептами, як не зійти з дистанції, поділилася заступник директора малого приватного підприємства Альона Максимук.

6 березня Від утеплення будинків до декору.

Відшукати вільну ринкову нішу одразу вдається не всім. Щоб віднайти свою «родзинку», власникові херсонської компанії «Тепло-Пласт» довелося пройти довгий шлях. Освоїти виробництво нових продуктів допомогли самі замовники і професійна спостережливість.

2 березня Топ-6 споживчих трендів.

Якщо ви розумієте, як змінюються люди, їхні потреби і бажання, можна максимально адаптувати послуги і продукти до майбутнього. Залежно від того, як змінюється споживач, змінюються бізнес-моделі, ланцюжки виробництва і доставка продуктів.

28 лютого Солодкі ілюзії. 7 випробувань для кондитера.

Ззовні кондитерський бізнес здається досить легким, адже попит на ласощі є завжди. Про свій тернистий «солодкий шлях» на регіональному ринку випічки розповідає Людмила Пилипенко, власниця малого підприємства «Єфремов двір» (ФОП Пилипенко) на Херсонщині. Її досвід корисний для тих, хто хоче «піднятися» на тортах та тістечках і при цьому «не прогоріти».

20 лютого Чистий бізнес. Як заробити мільйони на відходах.

Обухівський бізнесмен Армен Полатьян вже 15 років заробляє на вирішенні сміттєвої проблеми в невеликому райцентрі поблизу столиці. Під його керівництвом в Обухові працює приватне підприємство, на якому сортують і переробляють всі можливі види відходів.

16 лютого Тренди digital-маркетингу 2018+

Від зміни підходів у просуванні брендів у соціальних мережах до акцентування на інтерактивному контенті. Від комунікації з клієнтом через месенджери до автоматизації цього процесу за допомогою чат-ботів. Більш детально про ці та інші інструменти digital-маркетингу, які будуть найбільш актуальними у 2018 році при комунікації зі споживачами в умовах обмежених чи нульових бюджетів на рекламу, розповів керуючий партнер digital-агентства DIEVO Іван Кучеренко.

14 лютого Заморожена продукція: не ніша, а цілий сегмент!

Ринок заморожених овочів та фруктів в Україні поки що - відкрита ніша, однак в перспективі може стати одним з найприбутковіших сегментів серед продукції переробки.

12 лютого Продажі. Збільшуємо чек.

Розумний продавець не приймає замовлення покупця пасивно, просто проговорюючи замовлення, а використовує можливість активно стимулювати додаткові продажі. Про свої працюючі прийоми збільшення суми середнього чека розповіли власники декількох успішних інтернет магазинів.

8 лютого Контроль доходів.

Не рідкість, коли підприємці-єдинники, незалежно від групи, працюють без чіткого або бодай якогось фінансового планування. Про свої доходи/прибутки дізнаються з податкової декларації раз в квартал або рік. Все б нічого, якби надлишок надходжень не загрожував великими неприємностями.

30 січня Кейс. Ефективна бізнес-модель для дистриб’ютора.

На операційні показники будь-якого дистриб’ютора впливає безліч факторів. Якщо ж додати щоденну роботу із швидкопсувним товаром та заморозкою в південному регіоні України, то порівняти це можна хіба що з «ходінням по канату». Особливо у спекотний сезон. Кожен крок вперед має бути виваженим, продуманим та прогнозованим. Інакше отримати прибуток у дистриб’ютора не вийде.

29 січня «Растішка» для продажів: як збільшити прибуток компанії.

Ось начебто все добре: компанія працює в звичайному режимі, є клієнти, є замовлення. Штат заповнений професійними фахівцями. А приросту прибутку зовсім немає. Знайома ситуація? Підозрюємо, що так. Тому пропонуємо кілька корисних порад і кейсів для її вирішення.

26 січня Шопоголіки. Як змінюються споживчі настрої українців.

Індекс споживчих настроїв, який дослідницька компанія GfK Ukraine вимірює з 2000 року, вказує на пожвавлення купівельної активності. У жовтні 2017-го ІСН у порівнянні з вереснем піднявся на 3,6 пункту і становив 62,6. Це найвищий показник за минулі три роки. Найгіршими споживчі настрої українців були в лютому 2014-го на тлі обвальної девальвації гривні.

25 січня Ресурсоефективність. Сонце для фермера.

Про використання сонячних електростанцій для отримання додаткового доходу сільгоспвиробниками розповів Андрій Гладкий, експерт компанії Solar Systems, яка з 2008 року встановлює СЕС на полях і комунальних землях.

24 січня Як поставити цілі на рік, щоб компанія росла.

Плануєте одне, а виходить зовсім інше. Оточуючі не розуміють вас і ваші завдання. Підлеглі не виконують доручене якісно та вчасно. На роботі затримуєтесь допізна, а результату немає. Домашні взагалі вже не бачили вас протягом довгого часу. Як виправити ситуацію, розповідає Оксана Долгова, бізнес-тренер компанії BogushTime (bogushtime.com).

23 січня Тренди ринку сільськогосподарської техніки.

Нещодавно в Німеччині пройшла найбільша виставка сільськогосподарської техніки та технологій - Agritechnica. На заході щорічно представляють найсвіжіші новинки і прототипи, розумні рішення для агросектора, які допомагають підприємцям ставати прибутковішими. Автор статті особисто побував на виставці і побачив, що ж незабаром варто очікувати на ринку інновацій в АПК.

22 січня Що очікувати українському бізнесу в 2018 році?

Український бізнес продовжує розвиватися, а економіка тримається стабільно. Економісти сходяться на думці, що 2017 рік був досить успішним, наступний – 2018-й - тенденцію продовжить, але додасть складнощів: виробництво доведеться оптимізувати під прийдешні зміни.

19 січня Лабораторія успіху. Як заробити дистриб’ютору харчових продуктів.

Дистрибуцію продуктів харчування останнім часом називають «бізнесом, що затихає». Але цей тезис спростовують успішні приклади розвитку окремих компаній. Одеська «Альянс Фудс» - із таких.

17 січня Стосунки на виріст: як експортувати в Нідерланди.

Нідерланди — об'ємний і специфічний ринок, котрий потребує детального вивчення. Читайте практичні поради для компаній сектора легкої промисловості від Офісу з просування експорту. Що продавати, за якою ціною та де?

16 січня Майбутнє за 3D.

У світі тривимірні принтери з успіхом застосовуються у промисловості, архітектурі, будівництві, медицині, виготовленні продуктів харчування. Як сьогодні розвивається ринок 3D-друку в Україні?

15 січня Секрети залучення клієнтів за допомогою ділових івентів.

Як проводити успішні з точки зору маркетингу ділові заходи, які дозволять залучити тисячі клієнтів і партнерів, розповіла PR-менеджер компанії «Бітрікс24» Світлана Приступа.

11 січня Створення доданої вартості в агросекторі.

«Успішний розвиток малого та середнього аграрного бізнесу неможливий без формування ефективних ланцюгів доданої вартості. Саме тут прихований потенціал нарощування прибутковості сільськогосподарських виробників», - вважає заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова. Ми дізналися у експертів, як такі ланцюги створювати та у яких напрямках шукати додаткові прибутки аграріям у 2018 році.

10 січня Аналітика Nielsen: які товари українці купують онлайн.

За даними звіту Nielsen What’s next in e-commerce, продукти харчування поки що не входять до звичного віртуального купівельного кошика практично в жодній країні світу. Найчастіше українці купують в інтернеті косметику, товари для догляду за будинком і дитячі товари.

9 січня Аліменти у єдинника.

Підприємці, як і всі люди, одружуються, заводять дітей, хворіють, розлучаються, вмирають... Але всі ці процеси для них мають особливі юридичні, фінансові та законодавчі нюанси.

29 грудня 2017Сторінка товару на сайті – головніша за головну.

Рішення купувати чи ні клієнт приймає безпосередньо на картці товару (крім дуже знайомих товарів, таких як продукти або канцтовари, де з назви і ціни все й так зрозуміло). Як її оформити, щоб вона продавала?

28 грудня 2017Як по Маслоу: як мотивувати співробітників за допомогою піраміди потреб?

Критиків піраміди потреб Маслоу вистачає – вона не була доведена емпірично безпосередньо в дослідженнях. Сам Маслоу говорив про те, що це не модель для кожної людини, що вона відображає потреби більшості людей. Це підтверджують багато непрямих досліджень, якщо розглянути їхні результати з точки зору піраміди.

27 грудня 2017Дослідження ринку. Українці переходять на натуральну каву.

Ринок кави у 2017 році демонструє зростання продажів проти падіння у 2016-му. Найбільше зростає споживання натуральної кави - на 12% в натуральному і 8% в грошовому вираженні.

26 грудня 2017Уже готовий: як вибрати ринок для експорту.

Українці все частіше дізнаються про наші стартапи, які успішно займаються бізнесом за кордоном. Тому що там покупець, наприклад, в спромозі дозволити собі іграшку за $200. Може скластися враження, що продавати щось іноземцям вигідно і просто. Однак якщо підійти до справи несерйозно, недовго і прогоріти. Експерти розповідають про те, як зрозуміти, що бізнес готовий до експорту і як вибрати відповідні ринки.

22 грудня 2017Як живеться українським ритейлерам і що вони будуть робити далі.

Український ритейл відновлюється від двох шокових років: завдяки зниженню інфляції та зростанню зарплат товарообіг виріс на 7,1% в Києві і на 9,5% в Україні. Проте зараз успіх вимагає не тільки кількісного зростання, а й якісних змін. Ритейлери відкривають магазини внаслідок зростання споживчого попиту.

21 грудня 2017Про тепличний бізнес в Україні.

Розвиток тепличних технологій протягом останніх 10 років різко популяризувався з огляду на свою перспективність і окупність. Вирощування овочів закритого ґрунту актуальне, бо вони користуються великим попитом серед споживачів, особливо в зимовий період року.

19 грудня 2017Управління запасами: облік продажів.

Для ефективної роботи компанії дуже важливо стежити за роботою кожного бізнес-процесу, і одним з найбільш енерговитратних з них є управління запасами і облік продажів.

13 грудня 2017Піти, щоб залишитися.

Багато підприємців навіть не намагаються утримувати клієнтів, що йдуть, втішаючи себе тим, що це «не наші люди», «прийдуть інші», «клієнтів на всіх вистачить». Інші «борються» за кожного, іноді нав'язуючись і все одно втрачаючи. Чому потрібно утримувати клієнтів, що залишають вашу компанію, і як це робити правильно, пояснює Юлія Крівенцева, організаційний консультант, представник Kontekst HR International Group www.konteksthr.com.ua (Польща) в Україні.

12 грудня 2017Експорт. Нові можливості Канади.

Кілька місяців тому набрала чинності Угода про зону вільної торгівлі з Канадою (CUFTA), яка фактично відкриває для значної кількості українських компаній цей величезний ринок. Скасовано 98% митних тарифів на українські товари. Потреби регіону – різноманітні і значні. Поговоримо про те, як вийти на ринок регіону та що йому потрібно.

11 грудня 2017Як використовувати свої ресурси правильно.

Який ресурс для підприємця найголовніший - гроші, енергія, мотивація, час чи здоров’я? Іноді нам здається, що гроші вирішують всі наші проблеми і посідають перше місце серед ресурсів, які може використовувати підприємець. Але це лише здається. Чи не час є найголовнішим ресурсом, який треба використовувати найефективніше?

7 грудня 2017Бізнес на спеціях: як досягти успіху?

Ідеї для аграрного бізнесу виникають щосезону, а аграрний сектор адаптується до змін на ринку і потреб покупців продуктів харчування. Хороший варіант - виробництво спецій і екстрактів трав. І цьому є сила-силенна причин.

6 грудня 2017Завітайте на «Подарункові дні» у відділеннях Райффайзен Банку Аваль.

Напередодні новорічних свят запрошуємо взяти участь в акції «Подарункові дні» від Райффайзен Банку Аваль.

6 грудня 2017Соляний бізнес: від виробництва до експорту.

Сіль сьогодні - один з найбільш затребуваних мінеральних продуктів у світі, який використовується як у виробничій, так і в хімічній індустрії. Все більше зростає попит на нього в сільському господарстві. Виробники солі щорічно заробляють мільйони доларів при мінімальних витратах: все, що потрібно, це робоча сила і трохи обладнання.

5 грудня 2017Фермер і земельні питання.

Агробізнес цілком справедливо вважається одним з найперспективніших в Україні. Тепер у ньому можуть брати участь не тільки юридичні, а й фізичні особи - підприємці, створюючи фермерські господарства. А яке фермерське господарство без землі? Розглянемо деякі питання, пов'язані з землею у цьому бізнесі.