UKRU

Бізнес-публікації

16 серпня Експорт. Як вести бізнес з Єгиптом.

Ринок у більше ніж 90 млн мешканців не може бути нецікавим. Напрацьовані ще з часів СРСР та вже за роки незалежності бізнес-зв’язки створюють добре підґрунтя для їх продовження.

15 серпня Всі в сад. Ринок садових меблів.

Минулого року вітчизняний ринок дачних меблів виріс на 15%. Підприємці розповіли, за рахунок чого забезпечується це зростання і яка продукція користується попитом.

14 серпня Вірус демотивації. Як повернути співробітнику внутрішню зацікавленість у роботі.

Нові співробітники зазвичай внутрішньо замотивовані, сповнені бажання працювати на цій посаді і в цій компанії. Однак з часом вони вже не «горять на роботі», і справа нерідко не в грошах.

11 серпня Енергокооперативи для бізнесу.

Мати власну енергетичну інфраструктуру і не залежати від держави та енергогенеруючих компаній-монополістів - така маленька мрія типового українського підприємця.

10 серпня Автоматизація в агросекторі та виробництві.

Автоматизація виробництва стає однією з популярних тенденцій у багатьох секторах сільського господарства та харчової промисловості. Для галузей, які давно потерпають від нестачі кваліфікованої робочої сили, часткова або повна автоматизація деяких процесів є позитивною подією.

9 серпня Огляд ринку. Сонцезахисні пристрої: жалюзі та ролети.

Захист приміщень від перегріву та палючого сонця влітку дуже актуальний. Вирішити цю проблему допомагають виробники жалюзі та ролетів, попит на продукцію яких щороку зростає.

8 серпня Закон. Як український бізнес буде жити без печаток.

З 19 липня у бізнесу перестали вимагати завірені печаткою документи. Що ж очікує українських підприємців у найближчому майбутньому?

7 серпня Чим і навіщо підтверджувати статус ФОП.

Законом встановлено різні правила оподаткування при виплаті доходів звичайним громадянам і фізособам-підприємцям (ФОП). Розглянемо, якими документами слід заручитися, щоб уникнути проблем з податковою службою в залежності від застосовуваної ФОП-контрагентом системи оподаткування.

4 серпня Акцент на стилі.

Годинниковий салон «Акцент» в Запоріжжі працює вже понад 20 років, продаючи годинники, ювелірні прикраси та аксесуари шанувальникам. Своїми секретами успішного ведення стабільного luxury-бізнесу з нами поділилася власниця салону Наталія Федотова.

2 серпня Кейс. Школа віртуального майбутнього.

Тимофій Щербатих та Максим Опочанов - підприємці покоління Y. Вони будують бізнес, який не знає державних кордонів, але водночас глибоко патріотичний і виконує серйозну соціальну місію. У своїй Школі дизайну та архітектурної 3D візуалізації вони не просто навчають «дорогої» професії, а й відкривають нові можливості. Про те, де зариті мільйони, та чи може компанія просуватися без просування і що «працює» в новому світі - у прямій мові Тимофія.

1 серпня Революція платежів від VISA.

Міжнародна платіжна система VISA презентувала новий спосіб безконтактних платежів. Розробка компанії mVisa спрямована на спрощення розрахунків за товари та послуги. Про це повідомив Андрій Алейкін, голова департаменту інноваційних платіжних рішень компанії VISA в країнах СНД та Південно-Східної Європи.

31 липня Експорт. Південно-Східна Азія — порятунок для вітчизняної молочної галузі.

Після втрати ринків країн СНД та невдалих спроб завоювати європейського споживача українські виробники молочної продукції розпочали пошук клієнтів за океаном. І дехто зміг досягти успіху в досить екзотичних для нас регіонах.

27 липня Торгівля. Споживачі епохи мілленніум.

Юрій Ліщук, директор з роботи з роздрібними мережами «Nielsen Україна», розповідає, як змінюються підходи споживачів до вибору товарів і як повинні реагувати ритейлери, щоб зберегти лояльних клієнтів.

27 липня Фестиваль Connect Ukraine відбудеться 28-30 липня у Києві за підтримки Райффайзен Банку Аваль.

28-30 липня в Києві на Арт-заводі Платформа зберуться понад 2 тис. соціальних підприємців, винахідників, бізнесменів, теоретиків, технологів та представників корпоративного сектору з України та всього світу, де розроблятимуть прототипи та спільно створюватимуть проекти, які визначатимуть майбутнє України.

26 липня Менеджмент. Систематизація: навіщо вона потрібна малому бізнесу.

Як відбувається найчастіше? У власника малого бізнесу є певне уявлення щодо того, як працюють його співробітники. Та якось у компанії проводять аудит або таємну покупку – і виявляється, що ніхто не телефонує клієнту, який залишив запит на сайті, а продавці губляться від незручних питань. І така картина спостерігається не лише у відділі продажів…

25 липня Що стане проривом в українському онлайн-ритейлі та доставці.

За даними звіту Ecommerce Europe за 2015 рік, Україна очолила список найбільш швидкозростаючих ринків онлайн-торгівлі на континенті з річним приростом в 35%. Така динаміка вражає і одночасно робить виклик українським ритейлерам та їх логістичним партнерам, які забезпечують сервіс доставки замовлень. Чого клієнти найбільше чекають від інтернет-ритейлерів? Що потрібно робити, аби залучати нових покупців і зміцнювати лояльність наявних?

24 липня Ідеї для бізнесу. Все для веганів.

Вегани, як і сироїди та просто вегетаріанці, – особлива цільова аудиторія для бізнесу, кількість якої в сучасному світі зростає величезними темпами. В Україні останні кілька років мода на «етичний» і «зелений» спосіб життя теж набирає обертів.

21 липня Огляд. Ринок канцтоварів.

В Україні вперше за останні три роки збільшилися продажі канцелярських товарів - насамперед внаслідок невеликого пожвавлення економіки і поліпшення споживчих настроїв.

20 липня Ніша. Домашнє морозиво.

На вітчизняному ринку ніша морозива висококонкурентна. Який продукт запропонувати споживачам, щоб виділитися з-поміж інших? Як шукати канали дистрибуції для нішевої продукції? Чи можуть самі клієнти допомогти в розвитку нових напрямків бізнесу?

20 липня Компенсація відсотків по Агро кредитам.

Починаючи з 12 липня 2017 року внесено зміни в Порядок, що регламентує компенсацію відсотків по кредитам підприємств, які відносяться до агропромислового комплексу.

19 липня Євген Саранцев: «У бізнесі відбувається технологічна революція».

Євген Саранцев вважає: сьогодні «вміти «кодувати» потрібно практично у будь-якій сфері: фінансах, продажах, торгівлі, сфері послуг, фермерському господарстві. Стрімкий розвиток технологій і діджіталізація бізнесу дають колосальні можливості, але водночас ставлять такі ж виклики. Про це - в ексклюзивному інтерв'ю.

18 липня У тіні бренду.

Європейські виробники цінують українських партнерів. Тому нерідко товари відомих брендів, особливо легпрому, харчової, меблевої галузей - опиняються частково або повністю «Мейд ін Юкрейн».

17 липня Огляд. Внутрішній туризм в Україні.

Українці подорожують країною набагато більше, ніж раніше. Окрім пляжного та екскурсійного відпочинку, туристів почав цікавити альтернативний відпочинок у межах області проживання. Це дозволило зрости частці так званого зеленого туризму, коли міські жителі виїжджають у сільську місцевість - подалі від суєти, пилюки та шуму.

14 липня Як подавати свою тендерну пропозицію в ProZorro.

Протягом двох років роботи ProZorro претензії до неї одні й ті ж самі. Мовляв, не дозволяє закуповувати складні товари та послуги, а її логіка змушує вибирати найдешевшу і неякісну пропозицію. Проте в ProZorro кажуть, що ключ до успіху простий. Замовникові потрібно правильно підготувати тендерну документацію, постачальникам - подати пропозицію, яка відповідає всім вимогам.

13 липня Продаж побутової техніки: чи можна без РРО?

На початку травня підприємці-єдинники, які торгують побутовою технікою, активно розбудовували свою систему розрахунків. Спричинили до того змінені норми законодавства, які зобов’язали платників єдиного податку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) під час торгівлі технічно складними побутовими товарами.

12 липня Актуально. 1С або НЕ 1С.

У багатьох українських компаній виникла необхідність заміни програмного забезпечення в зв’язку з забороною використання російських програм. Особливо гостро бізнес відчув санкції, що стосуються «1С». Безумовно, будь-який монополіст на ринку - це велика проблема, оскільки із його втратою необхідно швидко знайти альтернативні варіанти. Однак на вітчизняному ринку ПЗ є альтернатива.

23 червня Ринок Нігерії. Далекий, страшний, але перспективний.

Про можливості роботи в країнах Африки українські бізнесмени знають мало і не особливо звертають увагу на Чорний континент. Однак африканський ринок дуже перспективний для українських підприємців, вважає Дмитро Рахматуллін, власник компанії UCCI Group, яка вже сім років працює з країнами ЕКОВАС. Повернувшись із ділової поїздки до Нігерії, він ексклюзивно розповів про можливості ведення бізнесу в цій державі.

23 червня Українське тваринництво: проблем більше, ніж досягнень.

Про успіхи в українському тваринництві чути рідко: галузь майже самотужки долає наслідки втрати основних ринків збуту та інфекційних хвороб тварин. Але є й позитив: Україна посилює позиції на світовому ринку курятини.

22 червня Україну чекає бум економіки спільного споживання – Ілля Кенігштейн, Creative Quarter.

Успіхи Airbnb і Uber надихнули київських підприємців на запуск офісного простору, орієнтованого на невеликі IT-компанії.

21 червня «Академія бізнесу»: знання, які «працюють».

100-відсоткова практичність, адаптованість тем до реальних умов в країні, виключна орієнтація на малий бізнес, ефективний нетворкінг та обмін досвідом – такі ключові характеристики семінарів, що проводяться в рамках проекту «Академія бізнесу від Райффайзен Банку Аваль».

20 червня Чим корисний копакінг для маркетингового просування товарів.

Копакінг (сo-packing), або ж перепакування товару на замовлення клієнта, останнім часом все частіше зустрічається в пакетах послуг, які пропонують українські логістичні компанії своїм споживачам.

19 червня Китайці будуть шити взуття в Україні.

Українські виробники одягу та взуттьовики переоцінили свій товар. Продукція легпрому до весняного сезону подорожчала на 10-20%. У виробників, як завжди, знайшлася сотня пояснень, чому вони переписують цінники. З найголовніших причин називають підвищення мінімальних зарплат, невеликі обсяги виробництва, а також «нечесну конкуренцію».

16 червня Обсяг ринку України з доставки готової їжі з ресторанів перевищує $220 млн на рік.

У всьому світі сегмент e-commerce стрімко еволюціонує протягом останніх десяти років. Якщо ще недавно всі йшли в офіси турагентств і не мислили замовити ресторанну їжу додому, то сьогодні глобальна гаджетизація призвела до того, що в інтернеті однаково просто купити путівку на інший кінець земної кулі або замовити гаряче в улюбленому ресторані.

15 червня Як МСБ стати партнером міжнародної корпорації.

Який внесок міжнародних компаній в розвиток економіки України? Робочі місця - однозначно. Податки - обов'язково. Бізнес-практики та технології - теж вірно. А як щодо підтримки малого та середнього бізнесу?

14 червня Огляд ринку. Бізнес з димком: копченості.

Неймовірно, але шалена конкуренція на ринку м’ясо-ковбасних виробів не заважає успішно розвиватися новачкам. Попри загальну динаміку скорочення споживання м’ясних делікатесів, в Україні останнім часом з’являється все більше вдалих прикладів малого і середнього бізнесу в цьому сегменті.

13 червня Діжка меду. Бізнес на бджолах.

Масове зникнення бджіл в розвинених країнах – гарний шанс для вітчизняних бджолярів збільшити обсяги виробництва і диференціювати асортимент.

12 червня Каршеринг як вільна ніша для бізнесу.

Каршеринг – це послуга з короткострокової оренди автомобіля, популярна в Європі, США та Китаї. Перші каршерингові компанії з’явилися в Європі у 90-х роках, в Україні такої послуги наразі немає. Є компанії, які називають каршерингом звичайні послуги подобової оренди авто, однак це інша, цікавіша і складніша ідея. Розберемося, що особливого в цій послузі.

9 червня Експорт до Китаю.

Про те, з чого почати і як правильно побудувати свою роботу на ринку Піднебесної, читачам розповів провідний експерт, автор проекту «Експорт до Китаю» Геннадій Шепелєв.

8 червня Фінанси. Профілактика заборгованості.

Часто буває так, що через невчасну сплату коштів за договором чи незаплановане зростання дебіторської заборгованості підприємцеві-кредитору самому доводиться потрапляти в скрутну ситуацію. Тож як навчитися керувати заборгованістю та зменшити ризики неповернення боргів?

7 червня Декретна відпустка для ФОП.

Підприємництво вже давно не лише чоловіча сфера діяльності. В Україні 32% керівників малого і середнього бізнесу – жінки. Але незважаючи на роботу, сім'я та діти залишаються важливим пріоритетом. Сьогодні розглянемо, чи має право жінка – підприємець на отримання декретних. Якщо має, то що для цього потрібно.